TRABZONSPOR’DA DJANİNY’E MİLLİ DAVET GELDİ

Süper lig de şampiyonluk yolunda tek başına ilerleyen bordo mavili takım Trabzonspor ‘da performansları dikkat çeken oyuncuları milli takımlarından da davet aldılar.

Bordo mavili ekip Trabzonspor’un başarılı futbolcusu Djaniny Semedo, Afrika Uluslar Kupaları’na katılmak üzere Yeşil Burun Adası Milli Takımı’na çağrıldı.

30 yaşındaki tecrübeli Yeşil Burun Adaları oyuncusu olan Santrafor DjaninySemedo bordo mavili takımda ki performansı ile milli takımından davet alan tecrübeli isim süper lig de en az 3 maç kaçıracak.

AFRİKA KUPASI TRABZONSPOR’U DÜŞÜNDÜRÜYOR

Bu sezon süper lig de dolu dizgin yoluna devam eden bordo mavili takım Trabzonspor sezonun ilk yarısını lider olarak tamamlayacaklar.

Lig de ikinci yarıya da oldukça iddialı girmek isteyen Karadeniz ekibin de9 Ocak ve 6 Şubat 2022 tarihleri arasında Kamerun’da düzenlenecekAfrika Uluslar Kupası teknik heyeti düşündürüyor.

Golcü oyuncusu Djaniny Semedo ve takıma yeni katılan Jean Evrard Kouassi da Afrika Uluslar Kupası‘na katılacağından dolayı ikinci yarının başında takımlarından uzak kalacaklar.

DJANINY EN AZ 3 MAÇ YOK

30 yaşındaki tecrübeli Yeşil Burun Adaları oyuncusu olan Santrafor DjaninySemedo bordo mavili takımda ki performansı ile milli takımından davet alan tecrübeli isimAfrika Uluslar Kupası’na katılacağı için Süper Lig’de en az 3 maçı kaçıracak.

Tecrübeli golcü oyuncu Kamerun’da ülkesini temsil edecek olan oyuncu, Trabzonspor’un ligin ikinci yarısında karşılaşacağı Yeni Malatyaspor, Demir Grup Sivasspor ve GZT Giresunspor karşılaşmalarında saha da olması beklenmiyor.

Ligin ikinci yarısında önemli karşılaşmayalar da süre alamayacak olan oyuncusu içinde bordo mavili takım cephesinde oyuncunun yokluğu düşünülmeye başlandı.

Geçen sezon düzenlenemeyen Afrika Uluslar Kupası’nın 23-26 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek son 16 turuna Yeşil Burun Adası milli takımının kalması halinde Djaniny, bordo mavililerin deplasmanda karşılaşacağı Galatasaray maçında da yer alamayacak.

Tecrübeli golcü isim 6 Şubat’ta yapılacak finale Yeşil Burun Adası’nın kalması halindeyse Djaniny, Kasımpaşa maçında da olması beklenmezken bu durum bordo mavili takımın da teknik heyeti düşündürmeye başlamış durumda.

30 yaşındaki tecrübeli Yeşil Burun Adaları oyuncusu olan Santrafor DjaninySemedo milli takımının final’ e kadar kalması halinde ise bu kaçıracağı maç sayısı 6’ yı da bula bilir.

9 ocak 2022 de başlayacak olan Afrika Uluslar Kupası 6 şubatta final yaparak son bulacak.

TRABZONSPOR’DA YENİ TRANSFER JEAN EVRARD KOUASSİ’DE YOK

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘un yeni transferi 27 yaşındaki Fildişi Sahili oyuncu Jean EvrardKouassi da Afrika Uluslar Kupası’na katılacağından dolayı yeni transferi de ikinci yarının başında takımda olmayacak.

Bu sezon hiç maça çıkamadan yeni transferi 27 yaşındaki Fildişi Sahili oyuncu Jean EvrardKouassi milli takımına katılacak.