Trabzonspor’da Beşiktaş Karşılaşması Öncesi Sakatlık Şoku

Beşiktaş ile yapılacak olan karşılaşma öncesinde Trabzonspor’da son dakika sakatlık şoku yaşanıyor. Trabzonspor yaptığı açıklamasında Sturridge, Nwakaeme ve Hosseini’nin sağlık durumlarıyla ilgili olarak son dakika açıklamasında bulundu.

Trabzonspor, Beşiktaş ile yapacağı maçın öncesinde son dakika bir sakatlık açıklamasında bulundu. Bordo mavili kulüp bu noktada yaptığı açıklamasında Hosseini, Sturridge ve Nwakaeme’nin sağlık durumlarının nasıl olduğu hakkında bütün detayları paylaştı. Yapılan açıklamada ise Sturridge ile Nwakaeme’nin büyük ihtimalle Beşiktaş karşılaşmasına yetişecekleri Hosseini’nin ise 1 ile 3 hafta boyunca yeşil sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Nwakaeme’nin Sakatlığı

Trabzonspor oyuncularının tedavi süreçlerinin devam ettiğini, oyuncularından Anthony Nwakaeme’ye çekilen MR sonucunda sakatlığının ciddi bir boyutta olmadığını, sağ arka adale bölümünde spazmla beraber sertliğin olduğunu tespit ettiklerini, bu teşhisin neticesinde ise limitli ve kısmi antrenmanlarla beraber takip edildiğini ve hafta sonu oynanacak olan karşılaşmaya yetişebileceği belirtildi.

Sturridge’nin Sakatlığı

Daniel Sturridge, pazartesi yapılan antrenman sırasında aldığı darbeyle beraber sakatlandı. Çekilen MR’da ise 1. Metatarsophalangeal Joints yani ayak başparmağının eklem bölümünde ödem tespit edildiği belirtildi. Sturridge’nin de tedavisinin devam ettiğini ve net olarak durumunun ise maç saati sırasında belli olacağını belirtti.

Hosseini’nin Sakatlığı

Majid Hosseini ise Sivasspor ile yapılan karşılaşmadan önce ısınma evresinde sakatlandı. Hosseini’ye yapılan MR’da ise oyuncunun kasık adductor longus adelesi bölümünde grade 1 strain tespit edildi. Oyuncunun da tedavisine devam edilmekte olduğu ve 1 ile 3 hafta içerisinde ancak sahalara dönebileceği belirtildi.
Majid Hosseini 1996, İran doğumlu bir futbolcudur. Stoper pozisyonunda olan oyuncunun sözleşmesi 30.06.2020 tarihine kadar Trabzonspor’da devam ediyor. İran milli takımında da oynayan oyuncu özellikle son haftalarda göstermiş olduğu başarılı performansıyla beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Trabzonspor’da bu sezon toplan 13 karşılaşmaya çıkan oyuncu 1 gol attı ve 3 tane sarı kart gördü. Baş mevki olarak stoperde oynayan oyuncu yan mevki olarak ise ön libero ve sağ bek pozisyonlarında başarılı bir performans gösterebilme özelliğine sahiptir. Oyuncunun bu zamana kadar en yüksek piyasa değeri ise 3 milyon Euro’dur.