TRABZONSPOR’DA AVCI UZUN SÜRE SONUNDA LİG’DE YENİLDİ

Bordo Mavili takım lider Trabzonspor bu sezon süper lig de 16. Haftada ilk kez mağlup oldular.

Karadeniz ekibi geçen sezon ilk 7 haftada 4 mağlubiyet yaşayan takım bu sezon süper lig de ki ilk yenilgisini 16. Haftada aldılar.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcının Karadeniz ekibinin başına geçtiğinden beri ise süper lig de çıktıkları 48 lig maçında sadece 4 karşılaşmadan sahadan mağlup olarak ayrıldılar.

TRABZONSPOR’UN BU SEZON İLK MAĞLUBİYET ANTALAYA’DA GELDİ

Bordo mavili takım lider Trabzonspor süper lig de ki ilk mağlubiyetlerini 16. haftasında deplasmanda Fraport TAV Antalyaspor’a 2 – 1 mağlup olarak bu sezon ilk yenilgisini yaşayan Karadeniz ekibi Trabzonspor, teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde rakiplerine galibiyet sevinci yaşatmadı.

Karadeniz ekibi lider bordo mavili ekip Trabzonspor bu sezon süper lig‘de 16 haftada ki karşılaşmalara bakıldığında ilk mağlubiyetlerini aldılar. Bordo mavili takım bu sezon süper lig de çıkmış oldukları karşılaşmada 12 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet sonucunda 39 puanla liderlik koltuğunda yer alırken, en yakın rakibiyle 9 puan fark sağlamış durumdalar.

Bu sezon süper lig de 16. Haftada ilk mağlubiyetini alan Bordo mavili takım Trabzonspor geçen sezon ise lig de ki ilk 7 haftada sadece 1 galibiyet sevinci yaşayan takım 2 beraberlik, 4 mağlubiyet yaşamasının ardından İngiliz çalıştırıcı Eddie Newton ile yollar ayrıldı. Bordo mavililer, geçici olarak takımın başına getirdiği futbolcu izleme komitesi başkanı olan İhsan Derelioğlu yönetiminde çıktığı 1 maçta da sahadan beraberlik ile ayrılmışlardı.

Karadeniz ekibi geçen sezon ilk periyotta 8 maçta sadece 1 galibiyet ala bilen takım 3 beraberlik ve 4 mağlubiyet alan bordo mavili takım 6 puan toplaya bilirken 17. Sıradaydılar.

Geçen sezon takımın başına geçtiği hafta itibari ile de tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı yönetiminde sezonun kalan bölümünde çıktıkları 32 karşılaşmada ise sadece 3 kez sahadan mağlup olarak ayrılmışlardı. Geri kalan 18 lig maçını da kazanan Karadeniz ekibi Bordo mavili takım 11 de beraberlik ile sahadan ayrıldılar.

ABDULLAH AVCI İLE 48 MAÇ 4 YENİLGİ

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘da takımın başına geçen tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile iki sezon da çıktıları 48 süper lig maçında sahadan sadece 4 karşılaşmadan mağlup olarak ayrıldılar.

Süper lig de uzun süredir yenilmeyen bordo mavili takım lider Trabzonspor 30 maçı kazanırken 14 kez de sahadan beraberlik ile ayrıldılar. Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı aldığı galibiyetler ile de 2,16 puan ortalaması yakaladı.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile çıktığı maçlar da Galatasaray’a 2 – 0, Fenerbahçe’ye 1 – 0, Aytemiz Alanyaspor’a 3 – 1 mağlup oldu, bu sezon ise son olarak Fraport TAV Antalyaspor’a deplasmanda 2 – 1 kaybettiler.