Trabzonspor’da AV Mevsimi

Abdullah Avcı

Süper Lig’in 9. Haftasında Trabzonspor Erzurumspor ile karşı karşıya geldi ve  Abdullah Avcı yönetimindeki llk maçından 1-0’lık galibiyetle ayrıldı. Eddie Newton’dan sonra boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturan Abdullah Avcı ilk sınavında başarılı oldu. Başarılı teknik adam hem aldığı galibiyetten hem de oyuncularının performansından memnun olduğunu belirtti. Önümüzdeki haftalarda bu çıkışı sürdürmek istediklerinin altını çizdi. Öte yandan Trabzon’daki yerel basın Abdul Avcı’yı ve başarısını ön plana çıkardı.

Bizim İçin Önemli Bir Maçtı

Teknik direktörlük kariyerine kısa bir ara verdikten sonra tekrar yeşil sahalara dönen Abdullah Avcı, 305 gün sonra bir takımın başında galibiyet aldı. 1-0’lık galibiyetin ardından bütün oyuncularını tebrik eden 57 yaşındaki teknik adam takımın geleceğine dair umutlu açıklamalarda bulundu. Bu 3 puana mutlak ihtiyaçları olduğunu belirten Avcı, sonraki maçlar için de aynı performansı sergilemek istediklerini vurguladı. Teknik direktörlük kariyerinde yeni bir sayfa açtığını söyledi. İlk yarı oyundan oldukça memnun olduğunu belirten teknik adam, ikinci yarıda da aynı performansı sergileyebilseydik farkı açabilirdik dedi. Fakat ikinci yarıda topa sahip olan yer yer rakip Erzurumspor oldu ve yapılan bazı bireysel hatalar Trabzonspor’un farkı açmasına engel oldu. Avcı, özellikle ikinci yarıdaki oyundan ders çıkacaklarını söyledi. Skoru korumaya yönelik psikolojik etmenlerinde etkisi olduğunu belirten başarılı teknik adam, önemli olan milli maç sonrası galibiyet almaktı dedi. Sözlerini bundan sonraki amaçlarının hem daha sağlam ilerlemek hem de göze hoş gelen bir futbol oynayarak galibiyetler almak şeklinde noktaladı.

Trabzonspor – BB Erzurumspor Süper Lig 2020 – 2021 Sezonu

Trabzonspor’da Yeni Dönem

Bordo mavili ekip Süper Lig’in ilk 8 haftalık diliminde istediği sonuçları alamamıştı. Erzurumspor maçına kadar 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 mağlubiyeti bulunuyordu. Maç öncesi 6 puanı bulunan Trabzonspor, 5 hafta aradan sonra galip gelerek puanını 9’a çıkardı. Öte yandan Erzurum maçına kadar Süper Lig’de ilk 8 haftada en çok gol yiyen takım Trabzonspor‘du. Bu kötü gidişatın ardından aldığın galibiyetin yanı sıra 90 dakika boyunca kalesini de gole kapamayı başardı. Abdullah Avcı ile sürdürdüğü kötü gidişata son veren Karadeniz ekibi bu çıkışı sürdürmek istediklerinin de sinyallerini verdi.