Trabzonspor’da Av Dönemi Başlıyor

Trabzonspor’da av dönemi 26 yıl sonra başlıyor. Göztepe ile deplasmanda oynayan ve karşı takımı yenen 3 maçlık başarı serisine sonunda Trabzonspor’un ulaştığını görmekteyiz. Lig içerisindeki namağlup takım olarak tek ekip olarak yoluna devam eden Karadeniz ekibinin muhteşem bir şekilde yoluna devam ettiğini görüyor, bu başarılı sezona şahit oluyoruz.

Fırtına ekibinde ilk 10 haftalık periyotlara baktığımızda puanın ikiye katlandığını görüyoruz. Son 26 sezon içerisindeki 24 puana yani en yüksek puana ulaşıldı.

Fırtına Teknik Direktörü Abdullah Avcı, takımı ile birlikte yükselişe geçti. Son 26 sezon geride bırakıldı ve en yüksek puana ulaşıldı.

Takım 24 puanla 26 yıl sonra geçen sezonu da ikiye katlamış ve kendi tarihi için de fırtına gibi bir gelişmeye imza atmıştı. Şampiyonluk hedefi ile girmiş olduğu sezona 3 maçlık başarı serisi ile devam etmişti Trabzonspor.

Galatasaray ile de ardından berabere kalmışlardı. Fırtına bu gelişmelerin ardından Kasımpaşa’yı da deplasmanda yenmiş, bir başarıyı daha tarihine katabilmişti.

Namağlup Takım Bordo Mavililer

Trabzonspor Kasımpaşa’yı deplasmanda adeta devirmiş ve yoluna rüzgâr gibi devam etmişti. Konya ve Alanya karşılaşma günü sonrasında da Trabzonspor birer puanla ayrılmıştı. Kayseri galibiyeti ile Karadeniz ekibinin yeni bir seri başlattığını görüyoruz.

Fenerbahçe’yi Akyazı’da yıkan ve fırtına gibi esen Trabzonspor’un başarılarına başarı kattığını görmekteyiz. İzmir’de de Göztepe’yi yenen Bordo Mavililer sezonda rüzgâr gibi geçti ve başarılarını renklendirdi.

Trabzonspor 10 maç sonrasında 24 puan alarak zirvedeki yerini almış oldu. Namağlup olarak yoluna devam eden Trabzonspor’un başarı zirvesi devam edecek gibi görünüyor. Fırtına hiçbir zaman yenilmeyerek yoluna devam etmek için direniyor ve taktiklerini yenileyerek, takım adeta çalışma olarak yenileniyor.

Bordo Mavililerin Teknik Direktörü Abdullah Avcı’da Trabzonspor yönetimi gibi olan bu durumdan memnun ve bunun kalıcı olarak devam etmesi için çalışmalara sıkı sıkıya devam ediyor.

1995 – 1996 ve 2021 Sezonlarında Fırtına

Trabzonspor 1995 – 1996 sezonunda ve de ardından ilk kez 2021 sezonunda böyle bir başarı elde ediyor. 95 – 96 sezonu sonrasında Lig içerisindeki en iyi olan 10 haftalık performansını Fırtına sergilemiş oldu.

10 maç sonunda Fırtına’nın puanı 12 oldu ve Beşiktaş derbisi için takım şimdiden kolları sıvadı. Abdullah Avcı sonunun harika biteceğini düşündüğünü sözlerine eklemişti.