Trabzonspor’da Anthony Nwakaeme Belirsizliği

Süper Lig’in müstakbel şampiyonu Trabzonspor’da bir sonraki hafta oynanacak Fatih Karagümrük maçının hazırlıkları devam ediyor. Bordo Mavili takım 3 maçta 7 puan kaybederek şampiyonluğa olan hasretini dindirmek açısından kendisini zorlasa da ufukta şampiyonluk kupası görünmüş durumda. Bununla birlikte takımın en önemli isimlerinden biri olan Anthony Nwakaeme ile alakalı haberler Karadeniz Fırtınasının gündeminden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde son haftalardaki formu nedeniyle basının gündemine konuk olan Nijeryalı yıldız oyuncu şimdi de transfer iddialarıyla alakalı olarak gündeme geliyor.

Sözleşme Uzamadı

Bu sezon Süper Lig’de şahane bir performans gösteren ve tarihin en farklı şampiyonluklarından birine giden Trabzonspor’da son haftalarda olumsuz haberlerin daha da artmaya başladığını dile getirmek yanlış olmaz.

Karadeniz fırtınasının son 3 maçta 7 puan kaybetmesi ve bu 3 maçta iyi olmayan performanslar sergilemiş olması taraftarlarını kızdırdı. Bu 3 maçta en çok göze batan oyunculardan birisi de sezonun en değerli oyuncularından biri olan Nwakaeme oldu.

Etkisiz ve hatta kötü bir performans sergileyen tecrübeli yıldızın bu durumu taraftarların sosyal medya üzerinden tepki göstermesine neden oldu. Öte yandan ara transfer döneminden bu yana bir sonraki sezon hangi takımda olacağına dair bir belirsizlik bulunan oyuncunun sözleşmesinin uzatılacağı ifade edilmişti.

Nitekim Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da oyuncuyla sözleşme uzatma görüşmelerinin devam ettiğini açıklamış ve bu açıklama Bordo Mavili camiada bir müjde havası yaratmıştı. Ancak gelinen süreçte hâlâ bir resmi açıklama yapılmamış olması Anthony Nwakaeme ile alakalı bir belirsizlik olduğuna dair kuşkuların oluşmasına neden oldu.

Fenerbahçe Talip

Öte yandan Trabzonspor’un yıldız oyuncusuyla alakalı Bordo Mavili taraftarları bu kadar tedirgin eden durumlardan birisi de oyuncuya Fenerbahçe’nin talip olduğunun iddia edilmesi. Gelecek sezon yine hasreti dindirmek adına mücadele edecek olan Sarı Lacivertli takım, yıldız oyuncunun temsilcisiyle iletişime geçti ve bu durum basına da yansıdı.

Bununla birlikte ne Fenerbahçe tarafından ne Trabzonspor’dan ne de oyuncudan herhangi bir açıklama gelmedi. Konunun bu kadar muğlakta kalmış olmasında tedirgin edici bir tarafın olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

Öte yandan oyuncu gerçekten mali külfeti olan bir oyuncu ve ilerleyen yaşıyla birlikte saha içi külfet de yüklüyor. Bu bağlamda Nijeryalı yıldıza talip olacak takımın tüm bu şartları kabul etmeden masaya oturmaması gerekiyor.

Kariyerinin en golcü sezonlarından birini yaşayan Anthony Nwakaeme, kariyerinin gol rekorunu kırmak adına ciddi bir mesafe kat etmiş durumda ve bu durum da Trabzonspor taraftarını memnun ediyor.

Bu sezon birçok maçta gösterdiği iyi performanslarla maçları Trabzon temsilcisine kazandıran Nijeryalı oyuncunun yaşarken heykeli dikilen oyunculardan biri olduğunu ve Bordo Mavili camianın uzun bir süreden sonra en çok hayranlık duyduğu isim olduğunu da belirtmek gerek.