Trabzonspor’da Abdullah Avcı Dönemi Başlıyor

Abdullah Avcı

Trabzonspor’daki görevine hızlı başlayan Abdullah Avcı takımını Milli Takım arasında yoğun ve sağlam bir şekilde çalıştırdı. Deneyimli hoca ile yoğun bir şekilde çalışan bordo mavililer lige yüksek bir performans ile geri döndü, dönmeye de devam edecek. Aynı şekilde yeşil sahalara verdiği 305 günlük araya Trabzonspor ile veda eden Abdullah Avcı bugün itibariyle sahalara geri döndü.

Fırtına’nın yeni teknik adamı Abdullah Avcı, ilk maçında zafer kazanıp, hem takımını hem camiayı ayağa kaldırmak istediğini belirtiyor.

Trabzonspor’a Yeni Teknik Adam Abdullah Avcı

Trabzonspor’un bir önceki teknik adamı Eddie Newton’un ardından 2,5 yıllık bir sözleşme imzalayan Abdullah Avcı milli takım arasında 2 hafta boyunca takımı çalıştırdı ve bugün itibari ile meydan okumaların başladığını söyledi. Başakşehir’de şampiyona takımın temellerini atan ancak Beşiktaş’ta ki serüveni istediği gibi olmayan 57 yaşındaki deneyimli teknik direktör Abdullah Avcı yeniden kendini ispatlamak için Trabzonspor’u ayağa kaldırmak istiyor.

1-0 İLK MAÇ GALİBİYETİ

1-0 GALİBİYET

Hafta içinde yaptığı basın toplantısında ‘teknik, taktik, sistem’ gibi konulara değinmeyen teknik adam,  en acil şeyin galibiyet olduğunu vurguladı. Kısa zaman içerisinde galibiyet istediğini belirten Abdullah Avcı, Fırtına’nın ligdeki 57 günlük 3 puan hasretine son verme hedefinin olduğunu söyledi. Son maçını 3. haftada Yeni Malatya kazanan Bordo mavili takım sonrasındaki 5 maçında galibiyet alamadı. 3. Hafta sonrasındaki karşılaşmalarının 5’inde 2 beraberlik ve 3 yenilgi alındı.

Ligdeki 334. Maçı

Trabzonspor’un yeni teknik hocası Abdullah Avcı, Akyazı’da oynanacak olan maçta 305 gün önce bıraktığı yeşil sahalara geri dönecek. Abdullah Avcı, en son 20 Ocak 2020’de Beşiktaş ile Türkiye Kupası karşılaşmasına çıkmış ve daha sonra yeşil sahalara ara vermişti. Yine bugün rakibi olan Erzurumspor’a 3-2 yenildiğinde görevinden ayrılmış. Görevinden ayrılışın 305’inci gününde bordo mavili takım ile sahalara geri dönmüştür. Deneyimli teknik adam, Trabzonspor macerasına da yine Erzurumspor ile başlayacaktır. Erzurumspor maçı ile veda ettikleri Abdullah Avcı 305 gün sonra tekrar yeşil sahalara Erzurumspor ile yapacağı maç ile dönüyor. Süper Lig’de bugüne kadar 333 maçta teknik direktörlük yapan Abdullah Avcı, 333 maçta toplam 156 galibiyet, 85 beraberlik ve 92 mağlubiyet elde etmiştir.