TRABZONSPOR’DA 2 TRANSFER

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, Roma’dan Bruno Peres ve Parma’dan Gervinho’nun 2021-22 sezonunda Trabzonspor forması giyeceğini açıkladı.

BRUNO PERES KİMDİR

Önümüzdeki sezon Trabzonspor forması giyeceği açıklanan Bruno Peres, 1990 yılında dünyaya gelmiştir. 2009 yılında profesyonel futbol hayatına başlayan ve sağ bek pozisyonunda görev yapan Peres, 2014 yılında Brezilya’nın Santos takımından İtalya’nın Torino ekibine transfer olmuştur. İtalya’da sırasıyla Torino ve Roma formaları giyen Peres, 2019 yılında ülkesine dönmüş ve Sao Paulo forması giymiştir. Sao Paulo’dan Roma’ya dönen Peres, 2020-21 sezonunda Roma ile 30 İtalya Serie A, 13 UEFA Avrupa Ligi ve 1 İtalya Kupası maçına çıkmıi bu maçlarda toplam 2 gol, 4 asist üretmiştir.

GERVİNHO KİMDİR

Fildişi Sahilli hücum oyuncusu 1987 yılında dünyaya gelmiş ve futbola ülkesi ekiplerinden JMG Abidjan’ın altyapısında başlamıştır. Buradan sırasıyla Belçika’nın Beveren ve Fransa’nın Le Mans ekiplerine transfer olan Gervinho, 2010-11 sezonunda Fransa Ligue 1 ekiplerinden LOSC Lille formasıyla şampiyonluk yaşamıştır.

Lille’den 16 milyon Euro bedelle Arsenaş’e transfer olan Gervinho, 2 sezon sonra, 2013 yılında İtalya Serie A ekiplerinden Roma’nın yolunu tutmuştur.

2015-16 sezonunun devre arasında 15 milyon Euro bedelle Hebei FC’ye transfer olan Fildişi Sahilli futbolcu, 2018-19 sezonu başında İtalya Serie A ekiplerinden Parma’ya transfer olmuştur.

Gervinho, 2020-21 sezonunda Parma formasıyla çıktığı 26 maçta 5 gol atıp 1 asist yapmış, ancak takımının küme düşmesine engel olamamıştır.

GERVİNHO YORUMU

İtalya’da yayın yapan ParmaLive.com web sitesinden Simone Lorini, Trabzonspor forması giyecek olan Gervinho hakkında yazdığı yazıda oyuncunun Arsenal ve Roma dönemlerinden uzak olduğunu, ancak hem tekniği hem de oyun bilgisiyle sezon boyunca sağlıklı kaldığı takdirde Trabzonspor’un hücumlarına büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Lorini, yazısında Çin’den Parma’ya transfer olan Gervinho’nun Parma’daki ilk sezonunda 30 maçta 11 gol ve 2 asistle takıma büyük katkı yaptığını, ikinci sezonda performansının biraz düştüğünü ancak takım için zihnini güçlü tutmaya karar verdiğini de ekliyor. İkinci sezonun sonunda Parma’dan ayrılmaya karar veren Gervinho, son anda fikrini değiştirip kalmaya karar vermişti. Lorini’ye göre bu durum, Gervinho’nun çok hızlı karar alıp uygulayabilen bir oyuncu olduğunu gösteriyor ve Trabzonspor taraftarları, 2021-22 sezonunda bunu sık sık görecek.