TRABZONSPOR’A TECRÜBELİ SOL BEK

Süper Lig’in iyi çıkış yakalayan bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor 30 yaşındaki yetenekli, sol bek mevkiinde görev yapan futbolcu için teklifini artırdı Yarım sezonluk sayı 500.000 Euro’dan 650.000 Euro’ya çıkarıldı.

Transferde kısa sürede hareketli günler geçirmeye aday olan Trabzonspor, Tottenham’ın tecrübeli oyuncusu Danny Rose’u almak için baskısını artırdı. Karadeniz temsilcisi 30 yaşındaki oyuncuya yapmış olduğu yarım sezonluk 500 bin Euro’yu kabul eden teklifini artırdı.

Bordo-mavililerin yeni önerisi 650 bin Euro oldu. Bunda en büyük müessir oyuncunun Tottenham’dan bedelsiz çıkışına izin verilmesi. İngiliz ekibi, sürem sonu kontratı sonlanmış Rose için bonservis bedeli istemeyince Fırtına da oyuncuya teklifini yükseltebildi. Karadeniz ekibinin, Danny Rose’a 3,5 senelik sözleşme önermesi de oyuncunun aklını çelmiş durumda.

Hem sol bekte bununla beraber orta sahanın solunda forma giyebilen 30 yaşındaki oyuncu teklifi kabul etmesi halinde gelecek sürem 1 milyon 250 bin Euro kazanacak.

İNGİLİZ MEDYASI BİTTİ DEDİ

Trabzonspor cephesinde Danny Rose transferinde bunlar yaşanırken İngiltere’ye bakılınca iş bitti. Ada medyası, 30 yaşındaki oyuncuya kolajla bordo-mavili formayı giydirerek transferin kısa zaman arasında tamamlanacağını yazdı. Rose 6 değişik takımda 286 maçta forma giydi. 11 gol attı, 32 asist yaptı. 43 gole doğrudan tesiri oldu.

TRABZONSPOR’DA YOLLAR AYRILDI

Bordo mavililer, Portekizli sağ bek Joao Pereira’nın sözleşmesini feshetti. Fırtına, Pereira’nın sözleşmesinin feshedildiğini KAP’a bildirdi. Trabzonspor, Joao Pereira ile yolların ayrıldığını resmen duyurdu. Bordo mavililerin mevzu ile alakalı yapmış olduğu izahat şu şekilde; Takımda 3,5 senedir ter döken ve son dönemde kaptanlık görevini layığıyla yapan Joao Pereira ile karşılıklı olarak son erdirilen sözleşmenin devamında kendisine teşekkür plaketi takdim edildi.

Trabzonspor Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu plaket takdiminin devamında yapmış olduğu konuşmada, Kulüpte verdiği emeklerden ötürü oldukca teşekkürlerini sunduğunu, sahadaki ve saha dışındaki duruşuyla, futbolculara misal olduğu için ve tüm emekleri için teşekkürlerini sundu.

Sağıroğlu, Pereira’ya oğlu Gabriel için yaptırılan 47 numaralı Trabzonspor formasını ve eşi Natacha Esmail için Trabzon’a has olan işleme sanatı telkâri takıyı takdim etti. Süper Lig’in iyi çıkış yakalayan bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor, Portekizli sağ bek Joao Pereira ile kontratını karşılıklı olarak feshetti. Fırtına, Pereira’nın sözleşmesinin feshedildiğini KAP’a bildirdi.