Trabzonspor’a Mislav Orsic’ten Kötü Haber Geldi

Bordo mavili takım, yeni sezon hazırlıklarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Önümüzdeki sezona ilk üç hedefi ile hazırlanan Trabzonspor’un en güvendiği isim Mislav Orsic idi. Nenad Bjelica, yeni sezon öncesinde yönetime bu oyuncuyu takımda görmek istediğini bildirmişti. Mislav Orsic, Trabzonspor’un ilk transferi olmuştu.

Trabzonspor, bu oyuncuyu 2.4 milyon Euro karşılığında kadrosuna kattı. Hırvat futbolcunun Süper Lig’de büyük işler yapacağı düşünülüyordu.

30 Yaşındaki Futbolcu İdmanda Talihsiz Bir Şekilde Sakatlandı

Trabzonspor, 2023 – 2024 sezonu öncesinde sakatlık sorunu ile boğuşuyor. İlk sakatlanan isim Joaquin Fernandez oldu. İspanyol oyuncu, hazırlık maçında ciddi bir sakatlık geçirdi. Kendisi, tedavi için İspanya’ya gitti. Yönetim, Joaquin Fernandez’in durumunu düşünerek kadroyu Filip Benkovic ile takviye etti.

Her şey güzel giderken talihsiz bir olay yaşandı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen idmanda çift kale maç sırasında Hakan Yeşil’in arkadan yapmış olduğu sert müdahale ile kendisini bir anda yer bulan Mislav Orsic, acılar içerisinde yerde kıvranmaya başladı. Maç durduruldu. Takım arkadaşları, oyuncunun başına toplandılar. Mislav Orsic’in durumunun ciddi olduğu anlaşıldı. Oyuncu, sahadan golf arabası ile çıkarıldı.

Trabzonspor’a yakın olan muhabirler, oyuncunun durumunun çekilecek MR’ın ardından belli olacağını dile getirdiler. Söz konusu MR çekildi. Durum zannedilenden bile ciddiydi. Oyuncunun çapraz bağlarında yırtık olduğu tespit edildi. Mislav Orsic, sahalardan en az altı ay uzak kalacak. Hatta, söz konusu sürenin dokuz aya kadar uzayabileceğini söyleyenler de mevcut! Bu durum, herhangi bir mucize olmadığı takdirde Mislav Orsic’in sezonu kapattığı anlamına geliyor. Trabzonspor, büyük umutlarla transfer ettiği bir oyuncudan faydalanamayacak.

Taraftarlar, çok üzgünler ve tepkililer! Hatta, söz konusu tepkilerden payını oyuncuyu sakatlayan Hakan Yeşil de aldı. Genç oyuncu, tepkiler dolayısıyla Instagram hesabını yorumlara kapatmak zorunda kaldı.

Trabzonspor Transfer Çalışmalarına Devam Ediyor

Mislav Orsic şokunu üzerinden atmaya çalışan Trabzonspor, yeni oyuncuları kadrosuna katmak adına uğraş veriyor. Bordo mavili kulüp, her şeyden önce, forvet transferini bitirmek zorunda! Çok uzun süreden bu yana gündemde bulunan isim Bruno Petkovic! 1994 doğumlu oyuncunun kulübü Dinamo Zagreb, oyuncu için Trabzonspor’dan 5 milyon Euro bonservis istiyor. Yönetim, her ne kadar aksi için çok uğraşsa da oyuncunun bonservis bedelini düşüremedi. Bruno Petkovic transferinden vazgeçildi.

Gündeme gelen ikinci isim Alexander Sörloth oldu. Son iki sezonu Real Sociedad’da geçiren 1995 doğumlu oyuncu, Ağustos ayına yaklaşmamıza rağmen halen daha kendisine kulüp bulamadı. Trabzonspor, RB Leipzig’e oyuncunun durumunu sordu. Ancak, Almanlar, sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde bitecek olan oyuncu için yüksek bir bonservis bedeli istiyorlar. Bu transferin de gerçekleşmesi zor gözüküyor. Forvetteki üçüncü hedef Yussuf Poulsen! RB Leipzig’de forma giyen bu oyuncunun transferinin gerçekleşme ihtimali daha kuvvetli!