Trabzonspor’a Frank Boya Sürprizi

Trabzonspor kulüp yöneticileri lig maçlarına verilen ara sebebiyle bugünlerde önümüzdeki sezonun transfer görüşmelerine başladı. Takım yöneticilerinin iletişime geçtiği Mouscron’un ön liberosu Frank Boya kariyerine Türkiye’de Trabzonspor’da devam etmek istediğini söyledi. 23 yaşındaki genç oyuncunun takımı ile sözleşmesinin bu sezon bittiği söylendi.

Frank Boya’dan Trabzonspor’a Evet

Koronavirüsü sebebiyle ülkemizde lig maçlarının oynanmaması ile spor dünyasında bir durgunluğun bulunmasına sebep oldu. Trabzonspor takımın yöneticileri bu boşluğu önümüzdeki yılın kadrosunu oluşturmak için yaptıkları çalışmalarla doldurdu. Yöneticilerin görüşme yaptıkları oyunculardan biri de 23 yaşındaki ön libero Frank Boya olarak bildirildi. Trabzonspor’da Obi Mikel‘in ülkesine gitmesi ile oluşan boşluğu doldurmak üzere görüşmelere başlanan Boya, kariyerine Türkiye’de devam etmek istediğini söyledi. Kamerunlu Frank Boya’nın şu an top koşturduğu Mouscron ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Trabzonspor yönetimi Boya’yı bonservissiz şekilde transfer etmeyi hedefliyor.

Frank Boya’nın bu sezon Belçika Ligi’nde 28 karşılaşmada 2 kez gol attığı ve 1 kez de asist yaptığı biliniyor. Oyuncu maçlarda hiç kırmızı kart görmezken 6 defa sarı kart gördüğü ifade ediliyor.