Trabzonspor

Trabzonspor’a Alexander Sörloth Şoku

Süper Lig’in zirvesinde yer alan Trabzonspor takımının başarılı oyuncularından Alexander Söroth ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Karadeniz ekibinde forma giyen ve gösterdiği performans ile dünya devlerinin dikkatini çeken yıldız oyuncunun bonservisi ile ilgili yeni bir maddenin ortaya çıktığı belirtildi.

Sörloth’ün sözleşmesinde bulunan ve yeni fark edilen bir maddenin oyuncunun bonservisinin alınmasında sıkıntı oluşturacağı belirtiliyor. Süper Lig temsilcisi tarafından sezon başında Crystal Palace’tan kiralanan Alexander Sörloth’ün bonservisinin alınması konusunda son günlerde yönetime baskı yapıldığı belirtiliyor.

15 Milyon Euro’ya Serbest Kalır Maddesi

Trabzonspor Kulübü tarafından bonservisi alınmak üzere harekete geçilen Sörloth’ün sözleşmesinde ortaya çıkan bir madde oyuncunun transferi konusunu biraz sıkıntıya sokacak gibi görünüyor.

Alexander Sörloth’un 6 milyon Euro karşılığında bonservisinin alınması planlanıyordu. Sözleşmede bulunan buy out  yani oyuncunun serbest kalması için 15 Milyon Euro ödenmesinin gerektiği öğrenildi.

Kulüp yönetiminin şimdilik sadece bonservisi ödeyerek oyuncuyu almayı planlayıp sonrasında buy out maddesini masada Alexander Sörloth ile görüşeceği düşünülüyor.

Güncel Yazılar