TRABZONSPOR ZAFER ARAYIŞLARINDA

Abdullah Avcı

Çiçeği burnunda teknik direktör Abdullah Avcı, Trabzonspor’un yükselişi için Erzurumspor karşısındaki ilk 11’ini belirlemeye çalışıyor. Bu sezon istediği gibi başlayamayan Trabzonspor teknik direktör değişikliğine başvurarak hedeflerine ulaşmak için farklı bir adım attı. Milli aranın ardından oynanacak Erzurumspor maçının takımın yükselişe geçmesi için önemli bir kilometre taşı olarak görünüyor. Bunun için Abdullah Avcı gerekli çaba ve gayreti gösteriyor.

Parola: zafer koduyla yola koyuluyor.

HERKES GALİBİYETE ODAKLANDI

Tarihinin kötü sezonlarından birini geçiren Trabzonspor milli ara öncesine kadar oynamış olduğu sekiz karşılaşmadan yalnızca birinde galip gelirken dördünde sahadan mağlup ayrıldı. Yaşanan bu kayıplar bir değişim ihtiyacının olduğunu belli etmiştir. Milli arada göreve başlayan yeni Teknik Direktör Abdullah Avcı takımın yeni maçına kadar oyun sistemini, anlayışını ve tarzını oyuncularına aktarma şansı buldu. Erzurumspor maçına kadar Abdullah Avcı takımıyla beraber sıkı bir kampa girdi. Abdullah Avcı sözlerine şöyle devam etti;

“Yeni dönemden itibaren artık Trabzonspor’un daha disiplinli, temkinli ve takım oyununa sahip bir şekilde maçı oynayacağını” dile getirdi.

TFF Süper Ligde Trabzonspor ile Medipol Başakşehir karşılaştı. (Fotoğraf: Nurgül Günaydın Kurum)

Daha önce Başakşehir spor kulübü ile çeşitli başarılara imza atan Abdullah avcıdan beklenti büyük. İç sahada alacağı galibiyetle moral yükseltip deşarj olmak isteyen Trabzonspor ise tamamen Erzurumspor maçına odaklandı. Diğer yandan Erzurumspor kulüp başkanının yapmış olduğu açıklamada 3 puan özlemlerini dindirmek için zorlu Trabzonspor deplasmanına gideceklerini söyledi. Her iki takım içinde rekabeti yüksek bir maç olacaktır. Seyir zevki yüksek olacağı şimdiden görünüyor.

MUHTEMEL İLK 11

İşte Abdullah Avcı’nın Erzurumspor karşısında Trabzonspor içim düşündüğü muhtemel 11’i;

Uğurcan, Serkan Asan, Edgar, Vitor Hugo, Marlon(Kamil Ahmet), Pereira, Abdülkadir Parmak, Flavio, Abdülkadir Ömür, Nwakaeme, Afobe

Yapılan teknik düzenlenmeden sonra kadro değişecek gibi duruyor. Tecrübeli teknik adam takımının neler yapabileceğini ve gerek gördüğü oyuncu ihtiyaçlarını belirleyip futbolunu sergileyecektir. Trabzonspor’un nasıl bir yol belirleyip izleyeceği Erzurumspor maçından sonra belli olacaktır. Bunun için teknik direktör Abdullah avcı ve takımı için bu maç oldukça önemli duruyor. Alacağı galibiyetle bir seri yakalayıp çıkışını sürdürmek isteyecek olan Trabzonspor’da yönetimden oyunculara kadar herkes Erzurum maçına fokuslanmış durumda.