Trabzonspor Yeni Sezon Öncesinde Kadrosunu Güçlendirmek Zorunda!

2022 – 2023 sezonu, bordo mavili takım için kötü bir deneyim oldu. Sezonu altıncı sırada bitiren Trabzonspor, hatalarından ders çıkardı. Önümüzdeki sezon Trabzonspor’u Nenad Bjelica çalıştıracak. Hırvat teknik adam, takımını ilk üç içerisine sokmak istiyor. Ancak, Trabzonspor’un bunun için transfere ihtiyacı bulunuyor.

Mehmet Aydın’ın Transferi İçin Uğraşılıyor

Trabzonspor, yeni sezon öncesinde kadrosunu bir sağ bek ile takviye etmek zorunda! Şu ana kadar Wilson Manafa ile ilgilenilse de bu oyuncunun transferinde bir arpa boyu yol kat edilemedi. Kadroda şu anda sağ bek olarak sadece Jens Larsen bulunuyor. Nenad Bjelica, Jens Larsen’den pek memnun değil! Oyuncu, iyi bir talibi çıktığı takdirde satılacak. Ayrıca, genç sağ bek Serkan Asan ile de yollar yüksek ihtimalle ayrılacak. Tüm bu detaylar, Trabzonspor’un sağ bek transfer etmesini zorunlu hale getiriyor.

Bordo mavili takımın gündeminde olan ilk isim Mehmet Aydın! 2002 doğumlu oyuncu, son derece güçlü bir fiziğe sahip! 1.80 boyunda! Hem sağ bek hem de orta saha sağ pozisyonlarında görev yapabiliyor. Milli takım teknik direktörü Stefan Kuntz, geçtiğimiz aylarda bu oyuncuyu aday kadroya çağırmıştı. Trabzonspor, oyuncu ile çoktan anlaştı. Kulübü Schalke’ye de satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulunuldu. Transfer ile ilgili her şey çok güzel gidiyordu. Fakat, Schalke, bir anda sorun çıkardı. Trabzonspor, söz konusu sorunu çözmeye çalışıyor. Bu transferin gerçekleşme ihtimalinin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Nenad Bjelica Philip Zinckernagel’i Çok İstiyor

Trabzonspor, yeni sezon öncesinde kadrosunu Mislav Orsic ile güçlendirmişti. Hırvat futbolcu için eski kulübü Southampton’a 2.4 milyon Euro bonservis ödendi. Mislav Orsic’in Trabzonspor’a büyük katkıda bulunacağı iddia ediliyordu. Ancak, 1992 doğumlu oyuncu, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir idman sırasında ciddi bir sakatlık yaşadı. Çekilen MR’ın ardından oyuncunun sahalardan en az altı ay uzak kalacağı ortaya çıktı.

Yeni sezon öncesinde en çok güvendiği oyuncusunun yaşamış olduğu sakatlık ile sarsılan Nenad Bjelica, kadronun acilen bir hücum oyuncusu ile güçlendirilmesini istiyor. Gündeme gelen ilk isim Philip Zinckernagel oldu. 1994 doğumlu oyuncu, güncel tarih itibariyle, Yunanistan’ın Olimpiakos kulübünde top koşturuyor. Sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Kendisi, geçtiğimiz sezonu kiralık olarak Standard Liege’de geçirdi. Bu takımda 28 maça çıktı. On gol atıp iki asist yaptı. Hücumun her bölgesinde görev yapabilen oyuncu, Trabzonspor’a geldiği takdirde çok faydalı olacaktır.

Trabzonspor, Philip Zinckernagel için kulübüne 1.3 milyon Euro önerdi. Olimpiakos, söz konusu teklife henüz cevap vermedi. Bu transferin gerçekleşme olasılığı bir hayli fazla! Oyuncu da Trabzonspor’a gelmek istiyor. Bordo mavili takım, Mislav Orsic’in yerini eski oyuncusu Anthony Nwakaeme ile de doldurabilir. Taraftarlar, bu oyuncuyu kadroda görmeyi çok istiyorlar.