Trabzonspor Yeni Sezon Öncesinde Kadrosundaki Birçok Futbolcu ile Yollarını Ayırmak İstiyor

Bordo mavili kulüp Trabzonspor, transferde hareketli saatler geçiriyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Trabzonspor şu ana kadar dış transferde Filip Benkovic, Joaquin Fernandez, Dimitrios Kourbelis, Mislav Orsic ve Onuralp Çevikkan’ı kadrosuna kattı. Joaquin Fernandez, Dimitrios Kourbelis ve Filip Benkovic için kulüplerine herhangi bir bonservis bedeli ödenmedi. Mislav Orsic için eski kulübüne 2.4 milyon Euro bonservis ödendi. Onuralp Çevikkan ise 700 bin Euro karşılığında kendisini Trabzonsporlu yapan sözleşmeye imza attı.

Başkan Ertuğrul Doğan Maaş Bütçesini Düşürmeye Kararlı!

Mart ayındaki olağanüstü genel kongrede seçilen ve o tarihten bu yana Trabzonspor’un başkanlık görevini yürüten Ertuğrul Doğan, Ahmet Ağaoğlu’na kıyasla elini cebine daha az götürüyor. Trabzonspor’un ekonomik açıdan sıkıntılı olduğunun farkında olan genç başkan, kadrodaki yüksek maliyetli isimler ile yolları bir an önce ayırmanın derdinde! Vitor Hugo, Bruno Peres ve Naci Ünüvar ile yollar daha sezon bitmeden ayrılmıştı. Trabzonspor, söz konusu isimlerin sözleşmelerinden çıkarak bütçesini rahatlatmıştı.

Bordo mavili kulüpten son ayrılan isim Dorukhan Toköz oldu. 1996 doğumlu oyuncunun sözleşmesi karşılıklı anlaşma yoluyla feshedildi. 2021 – 2022 sezonundan bu yana Trabzonspor’da forma giyen ve bir önceki sezon elde edilen şampiyonluğa büyük katkıda bulunan milli oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecekti. Trabzonspor, geçtiğimiz gün resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Dorukhan Toköz’e veda etti. Oyuncuya herhangi bir sözleşme fesih bedeli ödenmeyecek.

Yabancı Futbolcular Trabzonspor’dan Ayrılmaya Hazırlanıyorlar

Başkan Ertuğrul Doğan, ayağını yorganına göre uzatıyor. Maaş bütçesini azaltma konusunda kararlı olan 46 yaşındaki başkan, geçtiğimiz sezonun başında kadroya katılan Marc Bartra ile de yolları ayrıldı. İspanyol futbolcu, 2022 – 2023 sezonunda beklentileri karşılayamamıştı. Partneri Vitor Hugo ile uyumsuz bir görüntü çizmişti. 1991 doğumlu oyuncunun sözleşmesi de karşılıklı anlaşma yoluyla feshedildi. Ona da herhangi bir sözleşme fesih bedeli ödenmeyecek.

Bordo mavili kulüpten ayrılan bir diğer isim Montasser Lahtimi oldu. 2001 doğumlu oyuncu, yeni sezon hazırlıklarına katılmamayı tercih etmişti. İdmana noter çağırarak oyuncunun katılmadığını tespit ettiren Trabzonspor, bu isimden de kurtuldu. Faslı kanat oyuncusu, ülkesindeki bir kulübe kiralandı. Ayrılması muhtemel bir diğer isim Stefano Denswil! Bordo mavili kulüp, bu oyuncu ile yollarını ayırdığı takdirde 2 milyon 150 bin Euro kar elde etmiş olacak. Benzer husus Djaniny için de geçerli! 1991 doğumlu futbolcu ile yollar kesin olarak ayrılacak. Trabzonspor, bu oyuncunun 1.6 milyon Euro tutarındaki maaşından kurtulmayı hedefliyor.

Enis Bardhi, geçtiğimiz sezon fena olmayan bir performans ortaya koymuştu. Bu oyuncuya İspanya’dan teklifler geliyor. Trabzonspor, Enis Bardhi’yi satarak hem bonservis geliri elde etmeyi hem de maaş bütçesinde yer açmayı hedefliyor.