Trabzonspor Uğurcan Çakır’ı EURO 2020 Sonrasında Düşünecek

Sezonun sonlanmasıyla haftalarca mücadele veren takımlar dinlenmeksizin yeni sezon hazırlıklarına başladılar. Zorlu mücadeleler sonrası hazırlıklarına yeni ve daha güçlü bir kadro kurma yolunda transfer atakları ile başlayan takımlardan bir bir transfer haberleri geliyor.

Transfer haberi gelen takımlardan biri ise Trabzonspor oldu. Başarılı futbolcu Uğurcan Çakır üzerindeki planları gün geçtikçe belli olan Trabzonspor, başarılı file bekçisine gelen teklifleri değerlendiriyor. 20 milyon Euro üzerinde gelen teklifleri dikkat alacakları düşünülen bordo-mavili yönetiminin, teklif gelmemesi halinde Avrupa Şampiyonası sonrasını bekleyeceği düşünülüyor.

Kulübün Çıkarları Neyi Gerektiriyorsa Ona Yapmak Durumundayım

Trabzonspor yönetimi toplantı aldı, takım üyelerinin ve takımın geleceğinin ne olacağı kararlaştırıldı. Bu kararlardan biri yeni sezon için transfer haberlerinde adı dolaşan Uğurcan Çakır’dı. Bordo-mavili yönetim Uğurcan Çakır’ı değerlendirme kararını Avrupa Şampiyonası sonrasına bıraktı. 20 milyon Euro’dan daha fazla teklif gelmesi halinde değerlendirme kararı tekrar gözden geçirilecek. Çakır ise tüm bu süreç karşısında kulübün çıkarlarını göz önüne alarak çıkarlar neyi gerektiriyorsa onu yapacağını söyledi ve yaklaşımının nasıl olduğunu gösterdi.

25 yaşındaki file bekçisine ise birçok talip şimdiden yol gözlüyor. Lille ile birlikte Tottenham ve İnter’de başarılı file bekçisiyle ilgileniyor. Kaleci arayan Lille’nin ise doğrudan Uğurcan Çakır’ın ismini verdikleri duyulurken Fransız takımın yakın bir zamanda Trabzonspor’a resmi bir teklif götürmesi bekleniyor. Trabzonspor’un karşılığı nasıl olacak, ilerleyen günlerde cevaplanacak sorulardan sadece biri…

Uğurcan Çakır Ayrılırsa Trabzonspor’un Aklındaki İlk İsim

Uğurcan Çakır’ın Trabzonspor’dan şu süreçte ayrılması olası gözükürken gözler Trabzonspor’un oluşan boşluğu hangi isimle doldurmayı düşündüğü sorusu üzerinde… Bordo-mavili yönetimin bu soruya cevabı ise Mert Günok olacağı söylentiler arasında yer alıyor. Takımın teknik direktörü Abdullah Avcı’nın ise bu konuda girişimlerde bulunduğu biliniyor. Bu yöndeki girişimlerden ilki eski öğrencisi Mert Günok’un alınmasını yönetime rapor olarak bildirmesi. Ama şu an Medipol Başakşehir ile hali hazırda devam eden bir sözleşmesi bulunan Günok’un 2 yıl daha sözleşmesinin devam edeceği biliniyor. Diğer taraftan da Günok’un kulübünden kendisine kolaylık sağlamasını istediği de biliniyor.