TRABZONSPOR SÜPER LİG’İ İLK YARIDA BİTİRDİ DİYEBİLİRİZ

Bordo mavili takım lider Trabzonspor bu sezon ki performansı ile dikkatleri üzerine çeken takım bu sezon süper lig de bileğini büken çıkmadığı gibi en yakın takipçileri ile aradaki puan farkının açılması yarışta tek başlarına kalmasına neden oldu.

Süper ligi Aralık ayında bitiren lider Trabzonspor simdi den 2020 – 21 sezonunun şampiyonu diye biliriz.

Daha önce süper ligin bu kadar erken bittiği hiç görmediğimiz sezonu yaşıyoruz. En güçlü rakipleri ile aradaki puan farkını açarak yarışta tek başına kalan Trabzonspor bu sezona damga vurarak en erken şampiyonluk yaşan takım olması muhtemelen.

SÜPER LİG’DE TRABZONSPOR’UN BİLEĞİNİ BÜKEN YOK

Karadeniz ekibi lider Trabzonspor süper lig de 15. Hafta da kendi sahasında Adana Demirspor ‘u 2 – 0’Lık skor ile mağlup ederek lig de ki yenilmezlik serisini 27 maça çıkarıp rekorlar kırıyorlar.

Süper lig de 15. Hafta sonun da 39 puana çıkan bordo mavili takım yenilmezlik serileri ile yeni tarihler rekorlar kırıyorlar.

Süper lig de çıktıkları bu sezon son 8 karşılaşmadan da galip olarak ayrılan bordo mavili takım Trabzonspor da tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ve öğrencileri rekor üzerine rekor kırdılar.

Bordo mavili takım Trabzonspor süper lig de 15. Haftasında kendi sahasında konuk ettikleri Adana Demirspor galibiyeti ile yenilmezlik serisini 27 maça çıkardı. 1995 – 96 sezonundaki rekorunu geride bırakan bordo mavili takım,1978 – 79 sezonundaki 29 karşılaşma ile en uzun yenilmezlik serisine ulaşmak istiyorlar.

ABDULLAH AVCI TRABZONSPOR İLE REKOR KIRIYOR

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile bordo mavili takım lider Trabzonspor süper lig de 15. Hafta itibari ile 39 puana ulaşan takım 1995 – 96 sezonunda bu haftada topladığı 38 puanı sollayarak bir rekorun daha sahibi oldu.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı’ da bordo mavili takım Trabzonspor ile 2 rekor birden kırdı. Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı kariyerinde ilk defa 8 maçlık galibiyet serisi yakaladı.

Bu sezon takımı ile süper lig de rekorlar kıran tecrübeli çalıştırıcı Karadeniz ekibi Trabzonspor ile de süper lig‘de yenilmezlik serisini 27 ‘ ye çıkararak bu alanda da yeni bir rekora doğru gidecek gibiler.

Takımın başına geçtiği günden beri fark yaratan tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı her şeyden önemlisi de rekorlar ile ilgilenmeyen teknik adam her haftayı teker teker değerlendiren teknik adam hem takımını hem de taraftarına olan inancı tam.

Trabzon şehrini şampiyonluk havasına sokan teknik adam güçlü taraftar desteğini de arkasına alarak bu sezon kendi sahasında yenemeyecekleri rakipleri yok.

Süper lig de en yakın takipçisi ile ardaki puan farkını 13’ e çıkaran Bordo mavili takım bu sezon şampiyonluğunu en erken ilan edecek takım olacaktır.