Trabzonspor Şoka Uğradı

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla çok uzun bir aradan sonra şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor, bu başarıyı taçlandırmak adına Türkiye Kupası’na da uzanmayı hedefliyordu. Yarı Final aşamasına kadar başarıyla gelen Bordo Mavili takım, iki turlu aşamanın ilk ayağında kendi sahasında konuk ettiği Kayserispor’u 1-0’lık skorla mağlup etmeyi başarmış ve avantajı elde etmişti. Serinin ikinci ayağında Kayseri temsilcisine konuk olan Abdülkadir Ömür’ün takımı son dakikalarda yediği 2 golle sahadan 4-2 mağlup ayrıldı ve bu skorla birlikte turnuvaya veda etti.

Trabzonspor’dan Beklenmedik Sonuç

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği şahane performansla taraftarını oldukça mutlu eden Trabzonspor’da tek hedef bu mutluluğu katlayabilmekti.

Bordo Mavili takım yarıştığı tüm kupaları toplamayı hedefliyordu. Bu bağlamda Türkiye Kupası konusunda da başarıya ulaşmayı isteyen Abdülkadir Ömür’ün takımı Yarı Final aşamasına kadar yükselmeyi de bilmişti.

Bu aşamada Kayserispor ile eşleşen Trabzonspor, iki maç üzerinden oynanan Yarı Finalin ilk maçında rakibini kendi sahasında konuk etmiş ve sahadan 1-0 galip ayrılmıştı. Bununla birlikte Trabzonspor’un bu maçta gösterdiği performansın da taraftarlar nezdinde tartışmalara neden olduğu kesindi.

Serinin ikinci maçında rakibine konuk olan Abdülkadir Ömür’ün takımı, daha maçın başında yakaladığı penaltıyla birlikte resmen seriye 2-0 önde başladı. Bununla birlikte Kayserispor kendisini desteklemeye gelen taraftarının da sayesinde önce eşitliği sağladı sonra da öne geçti.

Trabzonspor tekrar eşitliği sağlayıp seri genelinde avantajı elde etse de 90+1’de Mame Thiam’ın 90+6’da da Emrah Başsan’ın ayağından gelen goller Kayserispor’un maçı 4-2 kazanmasını sağladı. Toplam skorda 4-3 mağlup olan Abdülkadir Ömür ve arkadaşları için Türkiye Kupası mücadelesi bu şekilde sona erdi.

Beşiktaş’ın Zararı

Öte yandan bu maçla alakalı olarak dikkat çeken durumlardan birisi de Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın verdiği demeçler ve başarılı teknik adamla ilgili basına yansıyan haberlerdi.

Trabzonspor’dan önce Beşiktaş’ı çalıştıran Abdullah Avcı, buradan ayrıldıktan sonra sözleşmesindeki madde gereği Beşiktaş’tan aylık maaşını almaya devam etmişti. İki taraf arasında yaşanan anlaşmazlıklardan sonra konu mahkemeye taşınmıştı.

Abdullah Avcı hukuk nezdinde haklı bulundu ve Beşiktaş’ın tecrübeli teknik adama 17 milyon lira ödemesine karar verildi. Bu kararın akşamında oynanan maçta Kayserispor’un kazanmasıysa Beşiktaş’ın Avrupa şansını yok etti.

Zira Siyah Beyazlı takımın Avrupa’ya gidebilmesi için Trabzonspor’un kupayı kazanması ve bu sayede 5’inci sıradaki takımın da Avrupa bileti almaya hak kazanması gerekiyordu. Ancak Trabzonspor elenince bu şans hiç kalmadı.

Öte yandan Siyah Beyazlı takım adına bu ihtimalin çok yüksek olmadığı da kabul edilen bir gerçekti. Ancak Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın Beşiktaş ile alakalı 2 olumsuz haberin merkezindeki isim olması sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı.

Trabzonspor bu sezonu Süper Lig kupasıyla tamamlamış olmaktan memnuniyet duyacak.