Trabzonspor Sihirbazın Alternatifini Buldu

Bu sezon Süper Lig’de sergilediği fırtına gibi performansla lakabına yakışır bir şampiyonluğa erişen Trabzonspor, gelecek sezon başarı çıtasını daha da yukarıları koymayı hedefliyor ve bu bağlamda kadro çalışmalarına devam ediyor. Bordo Mavili takımda birçok oyuncuyla anlaşma sağlandı, mevcut oyuncuların birçoğunun da sözleşmesi uzatıldı ancak Anthony Nwakaeme meselesi bir türlü çözülemedi. Bununla birlikte basında yer alan haberler Karadeniz temsilcisinin artık iyice bıkkınlık geçirdiği ve Nijeryalı yıldızın alternatiflerini de hazır tuttuğu yönünde. Bununla birlikte Abdullah Avcı’nın takımının belirlediği alternatiflerden birisi önce Kasımpaşa sonra da Başakşehir formaları altında kalitesini kanıtlayan Trezeguet.

Yılan Hikâyesine Döndü

Bu sezon Süper Lig’de şahane bir performans sergileyerek ligi alt üst eden Trabzonspor, 38 yıllık aradan sonra şampiyon olmanın sevincini oldukça coşkulu yaşadı ancak artık gelecek sezona hazırlanma vakti geldi.

Geçen sezon transferlerini en erken tamamlayan takım olarak öne çıkan Bordo Mavili ekip, şu ana kadar daha sessiz bir transfer süreci yürütüyor demek yanlış olmaz. Öte yandan bu durum transfer penceresinin resmen açılmasıyla tamamen tersine de dönebilir.

Bununla birlikte pek tabii adı şampiyon olunca Trabzonspor’un ismi birçok farklı oyuncuyla anılmaya devam ediyor. Bu bağlamda bu oyuncuların bazılarının temsilcilerin parmağıyla önerildiğini bazılarını da Trabzonspor’un direkt olarak istediğini tüm futbol kamuoyu biliyor.

Zira örneğin Anthony Nwakaeme meselesi artık tamamen bir çıkmaza girdi ve Nijeryalı oyuncunun ne istediği bir türlü anlaşılmıyor. Maaş konusunda takımdaki en iyi seviyelerden birine çıkartılan yıldız oyuncu, kulüpte kalmayı da istediğini dile getirmesine rağmen bir türlü el sıkışma yolunu seçmiyor.

Tüm bu süreçlerden sonra artık Trabzonspor’un yeni alternatifleri belirlemeye başladığı iddia ediliyor. Nijeryalı yıldızın ayrılığından sonra hazırlıksız kalmamak adına pek çok isimle temasa geçen Trabzonspor’da ismi en çok öne çıkan oyuncunun bu sezonun ikinci devresini Başakşehir’de geçiren Trezeguet olduğu belirtiliyor.

Bordo Mavili ekibin Trezeguet konusunda daha sıcak bakıyor olması çok da anlamsız sayılmaz. Mısırlı oyuncu bu sezon Türkiye’ye döndükten sonra Turuncu Lacivertli forma altında gerçekten fark yarattı.

Başarılı Performans

Trezeguet’in talibi olan takımsa Kasımpaşa adına da oldukça tanıdık. Zira şu sıralar Eren Elmalı ile de ilgilenen Trabzonspor yetenekli kanat oyuncusunun en büyük talibi olduğu iddia ediliyor. Mısırlı oyuncu Kasımpaşa’da 71 maça çıkmış ve bu maçlarda 25 gol ile 18 asist üretmeyi başarmıştı.

Buradaki başarılı performansı sayesinde İngiltere’nin önde gelen ekiplerinden Aston Villa’ya transfer olan 27 yaşındaki oyuncu, 10 milyon Euro gibi de bir bonservis bedelini Kasımpaşa’nın kasasına koymuştu.

Bu sezon Başakşehir formasıyla kısa bir süre geçiren Trezeguet, 13 maçta 6 gol ve 4 asist yaparak gerçekten yine çok etkileyici işler çıkardı. Oyuncunun yeteneklerinin Anthony Nwakaeme seviyesinde olup olmadığıysa futbolseverlerin tartışacağı konu.