Trabzonspor Sihirbazı Takımda Tutuyor

Trabzonspor taraftarının uzun zamandır beklediği şampiyonluğa ulaşabilmesi için artık sadece vakit saydığı ortada. Bununla birlikte Bordo Mavili taraftar bu sezon bir başka gelişmeyi de takip ediyor. O gelişme de takımın yaşayan efsanesi haline gelen ve heykeli dahi dikilen Anthony Nwakaeme’nin sözleşmesini uzatıp uzatmayacağı. Uzun bir süreden bu yana takımın gündemini meşgul eden bu konuyla alakalı basına yansıyan son gelişmeler iki taraf arasında anlaşma sağlandığı yönünde.

Yaşayan Efsane

Türk futbolunun en büyük kulüplerinden biri olan Trabzonspor, çok uzun bir süredir hasret olduğu şampiyonluğa artık sadece 14 hafta uzakta. Bu sezon Süper Lig’de çok başarılı bir performans gösteren ve taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Bordo Mavili ekip, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ve avantajlarla devam ediyor.

Bu başarıyla sevinen Trabzonspor taraftarı heyecanla takımının maçlarını beklerken bir yandan da takımın gelecek sezona dair planlarıyla heyecanlanıyor. Ara transfer döneminde geleceğe yönelik transferlerle alkış toplayan Bordo Mavili ekipte aynı zamanda sezon sonu takımdan kimlerin ayrılacağı da merak ediliyor.

Bu merakın en büyük öznesi ise takımın yaşayan efsanesi Anthony Nwakaeme. 25’inci haftada oynanan Konyaspor maçında belki Süper Lig’de başka hiçbir oyuncunun yapamayacağı cinsten bir asist yapan Nijeryalı oyuncu taraftarın uzun zamandır sevgilisi.

2019 senesinde sözleşme uzatan ve 2022 yılının Haziran ayına kadar sözleşme uzatmazsa serbest kalacak 32 yaşındaki oyuncuyla uzun süredir sözleşme görüşmeleri yapılıyordu. Her ne kadar basında yer alan haberlerde oyuncunun maaş konusunda problem yaratmadığı ifade edilse de görüşmelerin bu konudaki anlaşmazlıklar nedeniyle tıkandığı da iddia edilenler arasındaydı.

Bu durum Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na da sorulmuş, Trabzonspor Başkanı da görüşmelere devam edildiğini açıklamıştı. İşte bu gelişmelerden sonra basında yer alan son haberlere göre Trabzonspor ile Anthony Nwakaeme arasında anlaşma sağlandı.

Trabzonspor’un en karanlık döneminde bile takımın simgesi haline gelen bir ismi olur ancak daha kaç tane oyuncunun bir yerlere heykeli dikilir bilmek zor.

Sihirbazın Performansı

Anthony Nwakaeme’nin ilerleyen yaşıyla birlikte savunmaya yüklediği yük ister istemez arttı. 32 yaşındaki yetenekli sol kanat ister istemez takım savunmasına gerekli katkıyı yapamayabiliyor. Bununla birlikte bazı maçlarda oyuna hiç dâhil olamayabilen Nwakaeme, buna rağmen birçok maçta uzun süreler sahada kalıyor.

Bu durumun en temel sebebi ise Nijeryalı oyuncunun her an şapkadan tavşan çıkartabilecek yapıda bir oyuncu olması. Konyaspor maçında da görüldüğü gibi top sanki Anthony Nwakaeme’nin ayağına yapışıyor. Hâl böyle olunca Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı da oyuncusunu oyundan almıyor.

Bu sezon oynadığı 19 Süper Lig maçında 6 gol ve 8 asistlik katkısı bulunan Nwakaeme, sahada sabit dursa bile rakipler adına büyük bir tehlike olarak görülüyor. Topla yapabileceklerinin sınırı olmayan bir oyuncu için oldukça anlamlı bir korku bu.