Trabzonspor Sert Düşüyor

Deplasmanda Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşılaşan Trabzonspor çok etkili olup, pozisyon üretemediği maçta 0 – 0 beraberliğe razı oldu.

Soğuk Hava Düşük Tempo

İlk yarıya her iki takım da tutuk başladı. Zeminin de etkisiyle çok sık top kayıpları yaşayan iki takım da etkili ataklar ve pozisyonlar üretmekte zorlandılar. Bu devrede Trabzonspor 5 şut atarken bunlardan hiç birisi kaleye isabet etmedi. BB Erzurum ise dört şuttan iki tanesinde kaleyi bulmayı başardı. İkinci devre de aynı tempoda başladı.

Genel olarak BB Erzurumspor baskısı ve atakları ile geçen 20 dakika sonrasında Abdullah Avcı Flavio’yu oyuna aldı. Bu değişiklikten 10 dakika sonra ise 4 haftadır suskun olan Nwakaeme yerine Yusuf Sarı oyuna girdi. Bu değişiklikler de Trabzonspor’un oyunda üstünlük kurmasına ve istediği pozisyonları üretmesine yeterli olmadı.

Özellikle 80. Dakikadan sonra ataklarını sıklaştıran Mesut Bakkal’ın öğrencileri hızlı ataklarla ve kazandıkları kornerlerle Trabzon kalesini zorlasa da aradıkları golü bulmayı başaramadılar. Maç da başladığı şekilde 0 – 0 sona erdi. Bu sonuçla Trabzonspor puanını 52’ye BB Erzurumspor ise 27’ye çıkardı ve düşme hattından kurtulamadı.

Gelecek Yılı Planlıyoruz

Mesut Bakkal açıklamasın da oyun olarak ilerlediklerini ve inanılmaz mücadele ettiklerini bunun sonucu olarak da pozisyonlar da bulduklarını ifa etti. 30. Dakika sonrası oyunun tüm hakimiyetini ele aldıklarını ve tüm maçı kontrollerinde geçirdiklerini ifade eden deneyimli teknik direktör kanatları iyi kullandıklarını ama son paslarını iyi kullanmadıklarını, tercih hataları yaptıklarını belirtti.

Bakkal, oynadıkları oyun karşısında 1 puana sevinemediğini 3 puanı hak ettiklerini söylerken, ligde kalmak için kalan 11 maçta 5 galibiyet almalarının ligde kalmak için yeterli olacağını söyledi.

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı yaptığı açıklamalarda, camialarının her maçı kazanmalarını istediğini ve kendilerinin de buna göre çalıştıklarını söylerken, sadece bu sezonu değil gelecek sezonu da düşünüp buna göre planlamalar, maç içi denemeler yaptıklarını ifade etti.

Maç içinde iki üç farklı formasyon denediklerini söyleyen Avcı, bu formasyon değişikliklerinden bazılarına oyuncuların olumlu tepki verdiklerini dile getirdi. Futbolun artık sadece bir duygu, bir coşku sporu olmadığını, bunlara sahip olmakla beraber, akıl ve planlarının da olacağını söyledi.

Trabzonspor’un her zaman kazanmak amacıyla oynadığını ve taraftarının deplasmandan alınan 1 puana sevinmeyeceğini bildiğini söyleyen Abdullah Avcı, sonuçtan ziyade gelecek seneyi adım adım planladıklarını, gelecek yıl için rekabet ortamını, kaliteyi artıracaklarını belirtti.