Trabzonspor Sarachchi Transferine Ağırlık Verdi

Trabzonspor, gelecek sezon 3 farklı kulvarda mücadele edeceği için kadro hazırlıklarına şimdiden başladı. Geçen sezona göre daha güçlü bir takım kurmak isteyen teknik direktör Abdullah Avcı, gerekli olan mevkilere transfer ihtiyçları yönetime rapor olarak sunuyor.

Bordo mavli yönetim de bu doğrultuda çalışmalarına devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Bruona Peres ve Gervinho ile anlaşan Trabzonspor, Marlon, Afobe, Baker, Kami Ahmet ve Housseini gibi futbolcular ile de yollarını ayırdı. Bilindiği üzere sol bek bölgesine de iyi bir transfer yapmak isteyen bordo mavililer, bunun için geçtiğimiz sezon Galatasaray’da oynayan Marcelo Saracchi ile ilgili girişimlerini sürdüyor.

Trabzonspor’da Saracchi ve Meling Çalışmaları

Trabzonspor, transfer etmek istediği Marcelo Saracchi için bonservisini elinde bulunduran kulübü Leipzig’den olumsuz yanıt almıştı. Oyuncusunu kiralamak yerine satmak istediğini söyleyen Leipzig, bordo mavililerin teklifini kabul etmemişti. Fakat Trabzonspor, bu transferden hemen vazgeçmek istemiyor. Leipzig ile olan iyi ilişkilerini kullanmak isteyen başkan Ahmet Ağaoğlu, yeni bir teklif hazırlayıp sunacak.

Bu teklifte ise kiralamanın ardından maksimum 2 milyon euroluk satın alma maddesinin yer alacağı söylendi. Trabzonspor, aynı bölge için Fransa’nın Nimes takımında forma giyen Birger Merling için girişimlerini sürdürüyor. Fakat Fransız spor basınına göre bu futbolcu ile sadece Trabzonspor değil Fransa’nın bir başka takımı Rennes’te ilgileniyor. Gelen bilgilere Trabzonspor’un oyuncu ile yaptığı görüşmeler olumlu geçti.

Birger Meing’in Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2014 yılında Norveç’in Stabaek takımında başlayan Birger Meling, 3 yıl boyunca bu takımın formasını giydi. Bu 3 yılda 63’ü ilk 11 olmak üzere toplamda 67 maçta sahaya çıkan 26 yaşındaki futbolcu, toplamda 6 gol atıp 7 de asist yaptı. Daha sonra 2017 yılında Norveç’in bir başka takımı olan Rosenborg’a transfer olan sol bek futbolcusu, 3 yı boyunca da bu takımda oynadı.

Bu 3 yılda 122’si ilk 11 olmak üzere toplamda 125 maçta görev yapan Birger Meling, 1 gol atıp 14 de asist yaptı. Ardından 26 yaşındaki savunma oyuncusu, 2020 – 2021 sezonunda Fransa’nın Nimes takımına transfer oldu. Burada 1 sezon oynayan ve hepsi ilk 11 olmak üzere 26 maça çıkan Birger Meling, 2 gol atıp 3 de asist yaptı. Öte yandan Norveç Milli Futbol Takımı’nda da oynayan Birger Meling, şimdiye kadar 12 maçta sahaya çıktı ve 1 asist yaptı.