Trabzonspor Şampiyonluk Serisi İçin Transfer Yarışında

Bu sezon şampiyonluk kupasını müzesine götüren Trabzonspor, 38 yılın ardından şampiyonluk kazandı. Bordo mavililer aynı zamanda kendi adlarına son yılların en başarılı ve güçlü kadrosuna sahip oldu. Sahip olduğu bu güçlü kadrosu ile şampiyonluk serisi yakalamak isteyen Trabzonspor, geçtiğimiz günlerde takımın yıldızlarından Anthony Nwakaeme’nin takımdan ayrıldığını ilan etmişti. Trabzonspor’da istediği ücrette sözleşme alamayan Anthony Nwakaeme, Suudi Arabistan takımlarınların Al İttihad ile söz kesmişti.

Avrupa’nın en yaşlı şampiyonlarından olan Trabzonspor kayıplarının yerini genç oyuncularla doldurmak istiyor. Bu uğurda hummalı bir çalışma içerisine giren Abdullah Avcı’nın hedefinde, kariyerleri boyunca çok başarı elde etmiş olan 2 genç futbolcunun olduğu söyleniyor.

Tabii bahsi geçen futbolcular bu denli başarılı ve gelecek vaat eder cinsten olunca birçok büyük takımında radarına girmesi kaçınılmaz oluyor. Futbolcular için transfer yarışında Trabzonspor, şampiyonluğun devamı için ön planda olması gerektiğini biliyor.

Trabzonspor’dan Gol Kralına Kanca

Süper Lig’in hali hazırdaki son gol kralı 25 yaşındaki genç futbolcu Umut Bozok’un temsilcisi geçtiğimiz günlerde basına açıklamalarda bulundu ve büyük takımlarla masaya oturduklarını teyit etti.

Trabzon temsilcisinin de bu kulüplerden biri olduğunu dile getiren oyuncu temsilcisi Murat Ardıçlık, basında yer alan imza haberlerininse gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Öte yandan Ardıçlık’ın ifadelerinde yer alan bir durum oldukça garip bir hava uyandırdı.

Başarılı oyuncunun temsilcisi son şampiyonun Umut Bozok ile alakalı görüşmek adına yetkili olmayan bir temsilciyle görüşme gerçekleştirdiğini ve bu bağlamda yanlış yaptığını belirtti. Oyuncunun Fransa’daki temsilcisinin Olivier Davo ve Türkiye’deki temsilcisinin de kendisi olduğunu dile getiren Murat Ardıçlık, tüm bunlara rağmen Trabzonspor’un hâlâ daha masada olan ekiplerden biri olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe’nin de ilgilendiğine dair haberlerle gündeme gelen Umut Bozok ile alakalı olarak basına yansıyan son haberlerse son şampiyon Trabzonspor’un gelecek sezon başarılı golcüyü kadroya katmak istediği yönünde.

Emre Mor Trabzonspor’un da Gözdesi

24 yaşındaki oyuncu Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük’te kariyer sezonunu geride bırakmasından sonra direkt olarak paylaşılamayan isimlerden biri haline geldi ve devleri peşine taktı. Fenerbahçe ile Trabzonspor’un ciddi bir biçimde ilgilendiğine dair haberlerin basına birçok kez yansıdığı yetenekli oyuncuyla alakalı gündeme gelen son haberlerde artık Beşiktaş’ın da adı geçiyor.

Kariyerinde ilk kez bir maçta 3 gol atmayı başaran Emre Mor, zaten genel olarak bir sezonda 3 gol dahi atmış değildi. Bu maçtaki performansı başta olmak üzere pek çok maçta takımına hem hücumda hem de savunmada yaptığı katkılar Emre Mor’un artık uslandığı ve daha iyi bir oyuncu olabileceğine dair ihtimali daha da arttırmışa benziyor.

Gelecek sezon yine şampiyonluk kupasını müzesine götürüp 2 yıldızı kapmaya bir adım daha yaklaşmak isteyen Trabzonspor için genç futbolcu Emre Mor, çok yerinde bir transfer olabilir. Özellikle de Abdullah Avcı’nın baskılarıyla disiplini elden bırakamayacağı düşünülürse, genç futbolcu kariyerinin zirvesine bordo mavili forma ile ulaşabilir.