TRABZONSPOR ŞAMPİYONLUĞU HEDEFLİYOR

Bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor gelecek sezon şampiyon olmayı hedefliyor. Sezona dördüncü sırada tamamlayan ve Avrupa kupalarına gitmeyi garantileyen Trabzonspor önümüzdeki sezon, 2021 ve 2022 yılında şampiyon olarak sezonu birinci tamamlamayı hedefliyor.

TRABZONSPOR’UN HEDEFİ YÜKSEK

Bordo mavili Trabzonspor takımı başarılı bir sezon geçirdi. Her ne kadar sezonun ortasında beraberlikler ve mağlûbiyetler ile bir türlü istediği sonucu ve puanları elde edemese de son haftalarda toparlayan Trabzonspor takımı dördüncü sıradaki yerini sabitledi.

Süper Lig’in bazı haftalarında yeri, dördüncü sırası riske girmiş olsa da Trabzonspor takımı hiçbir rakibine dördüncü sırayı bırakmadı. Aslında sezonun başından bu yana istikrarlı bir şekilde yenilmeyen ve yenilmezlik serisi oluşturan Trabzonspor bu yenilmezlik serisi ile süper lige devam etseydi belki de dördüncü sırada değil birinci sırada, şampiyon olmuş bir de olabilirdi.

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor başarılı bir sezon geçirdi. Özellikle Abdullah avcı ile kendini bulan Trabzonspor yeni teknik direktörleri ile beraber çok uyumlu bir süreç yakaladı. Galibiyetlerde sahadan ayrılan Trabzonspor takımı mağlubiyet almış olsa da o maçlarda asla umudunu kaybederek ayrılmadı. Hem üç büyükler hem de diğer takımlar karşısında en iyi performansını sergile bordo mavili Trabzonspor takımı rakiplerin asla küçümsemedi ve onlar karşısında en iyi performansı sergiledi.

TRABZONSPOR ŞAMPİYONLUK İÇİN YARIŞACAK

Abdullah Avcı ve öğrencileri son haftalarda istediği başarılı performansı gösteremedi. Son haftalarda özellikle puan ve sıralama konusunda oldukça hassas bir dönemde Abdullah Avcı ve öğrencileri istikrarlı bir galibiyet elde edemediler. Sezonun ortasında yenilmezlik serisini elinde tutan Trabzonspor takımı yeni müzik sesini bir kere kaybettikten sonra tekrardan böyle bir seriye başlayamadı.

Sezon ortasında oyuncu sorunları ve sakatlıkları ile çok fazla uğraşmak durumunda kalan teknik direktör Abdullah avcı her maça oyuncularına güvenerek çıktı. Sezon ortasında Süper kupa için Başakşehir ile yarışan Abdullah avcı ve ekibi başarılı bir performans sergileyerek Başakşehir karşısında maç kazandı. Bu maçın ardından Trabzonspor takımı süper kupayı kazanmış oldu. Fakat ziraat Türkiye Kupası’nda istediği performansı sergileyemeyen Trabzonspor takımı kupa yarışından elenmek durumunda kaldı. Erken bir veda ile ziraat Türkiye Kupası’na veda eden Trabzonspor takımı gelecek sezon hem şampiyon olmak iyi kupasını kazanmak istiyor.