Trabzonspor Kupa İçin Hazırlıklarını Sürdürüyor

Spor Toto Süper Lig’de son şampiyon Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Sivasspor ile 30 Temmuz Cumartesi günü saat 20:45’te hayır işte Atatürk olimpiyat Stadı’nda Turkcell Süper Kupa maçına çıkacak. Bordo mavili ekip bu mücadele için hazırlıklarını sürdürüyor.

Trabzonspor’da tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı, öğrencilerini Turkcell Süper Kupa mücadelesine hazırlıyor. Teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde bordo mavili ekip Mehmet Ali yılmaz tesislerinde Turkcell Süper Kupa mücadelesi için antrenman yapıyor. Mehmet Ali yılmaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenmanda dinamik ısınma ile başlayan bordo mavili ekip, teknik açıdan gelişmek için koordinasyon çalışması yürüttü.

Teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde Trabzonspor, çalışmalarına antrenmanda 5’e 2 top kapma çalışmasının yanı sıra geniş alan oyunları ve atak sonuçlandırma çalışmaları ile sona erdi.

Bordo mavili ekip daha önce ilki 1966 yılında oynanan Turkcell süper kupa’da daha önce 2 kez şampiyon olmayı başarmıştı. Trabzonspor daha önce 2009 – 2010 sezonu ve 2019 – 2020 sezonlarında Turkcell süper kupa’yı müzesine götürmeyi başarmıştı. Spor Toto Süper Lig’in son şampiyonu Trabzonspor‘da tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı, yeni sezon öncesinde Turkcell süper kupayı tekrar kazanacak gelecek sezona moralli girmek istiyor.

Trabzonspor İstanbul’a Hareket Edecek

Trabzonspor teknik direktör Abdullah Avcı’nın isteği doğrultusunda, Sivasspor ile oynayacakları Turkcell Süper Kupa mücadelesi öncesinde kendi tesislerinde son bir antrenman yapacak ve bu antrenmanın ardından saat 16:00’da İstanbul’a hareket edecek.

İstanbul’a giden Trabzonspor kafilesi Sivasspor ile oynayacakları Turkcell Süper Kupa mücadelesi öncesinde teknik direktör Abdullah Avcı ve geçtiğimiz sezon yıllar sonra gelen şampiyonluğun mimarlarından olan kaleci Uğurcan Çakır basın toplantısı düzenleyecek. Teknik direktör Abdullah Avcı ve kayacı Uğurcan Çakır’ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan basın toplantısı saat 19:00’da kupa maçının oynanacağı Atatürk olimpiyat Stadı’nda düzenlenecek.

Trabzonspor’da Turkcell Süper Kupa Maçı Kamp Kadrosu Açıklandı

Yeni transferlerden Eren Elmalı, Jens Stryger Larsen ve Doğucan Haspolat’ın yanı sıra Uğurcan Çakır, M. Taha Tepe, Kağan Moradaoğlu, Hakan Aydın, Ahmetcan Kaplan, Stefano Denswil, Vitor Hugo, Hüseyin Türkmen, Taha Altıkardeş, Berat Özdemir, Kerem Şen, Serkan Asan, Mahmoud Trezeguet, Edin Vişça, Djaniny Semedo, Jean Evrard Kouassi, Emrehan Gedikli, Andreas Evald Cornelius, Emmanouil Siopıs, Anastasios Bakasetas, Marek Hamsik, Yusuf Erdoğan, Abdülkadir Ömür, Dorukhan Toköz

Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah avcı’nın sivasspor’a karşı oynayacakları Turkcell Süper Kupa mücadelesinde tercih edeceği muhtemel 11 şu şekilde:

Kalede Uğurcan Çakır, sağ bekte Jens Stryger Larsen, stoperde Stefano Denswill ve Vitor Hugo ikilisi, sol bekte Eren Elmalı, Orta Sahada Dorukhan Toköz, Marek Hamsik ve Abdülkadir Ömür üçlüsü, sağ kanatta Edin Visca, sol kanatta ise Jean Evrard Kouassi ve Andreas Cornelius.