Trabzonspor Kulübü’nün Başkanı Ahmet Ağaoğlu

Trabzonspor ve Mevcut Kulüpler Birliği’nin başkanlığını yapan Ahmet Ağaoğlu, 64 yaşındadır ve aynı zamanda başarılı bir iş adamıdır. Spor yöneticisi Ahmet Ali Ağaoğlu, Göle Ardahan’da doğmuştur. Beyza Ağaoğlu ile mutlu bir evliliği olan Ağaoğlu’nun Aslıhan adında bir çocuğu da vardır. ITU Maritime Faculty ve Kabataş Erkek Lisesi mezunu olan Ahmet Ağaoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesini de 1979 yılında bitirmiştir. 8 Temmuz 2021’de Kulüpler Birliği Başkanı olarak seçilen ve göreve başlayan Ağaoğlu, 2000 yılında da Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığı’na seçilmiştir.

Ahmet Ağaoğlu Hakkında

Ahmet Ağaoğlu 27 Haziran 1957’de Ardahan’da doğmuş bir iş insanıdır. Türk iş insanı olan ve Türkiye Golf Federasyonu Başkanı da olan Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un 17. başkanı olarak göreve gelmiştir. 2 Aralık 2021 tarihinde sözleşmesi bitecek olan 64 yaşındaki Trabzonzpor Kulübü’nün Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Muharrem Usta’dan sonra göreve başlamıştır. Muharrem Usta görevden ayrılmış ardından Trabzonspor Kulübü Başkanlığına Ahmet Ağaoğlu getirilmiştir. Trabzonspor taraftarları ve futbol dünyasında Ağaoğlu oldukça sevilen ve işini severek yapan bir başkandır.

Ahmet Ağaoğlu Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Raif Bilir’den sonra başkanlığa gelmiştir. 2000 yılı ve sonrasında Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığını başarıyla yerine getiren Ağaoğlu, aynı zamanda medyada da ismi en çok geçen başkanlardan biridir. Kulüpler Birliği Başkanı olan Ahmet Nur Çebi yerine de 2021 yılında Ahmet Ağaoğlu göreve başlamıştır. Başarılı bir iş insanı olan Ağaoğlu kariyerinde yükselen ve başkanlıklarını da oldukça titiz bir şekilde çalışarak, görevlerini disiplin ile yapan bir kişi olarak bilinmektedir.

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu

Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor’da birçok yenilik de gerçekleştirmiş bir isimdir. Trabzonspor bu son dönemlerde yaptığı transferlerle en çok konuşulan takımlardan olmuştur. Başkan Ahmet Ağaoğlu, yeni transferlerden fidan bağışı istemiştir ve bu davranışıyla birçok taraftarın olumlu anlamda dikkatini de çekmiştir. Doğaya önem verme çalışması ile fidan bağışını isteyen Ağaoğlu, transferler için imza töreni düzenlemiş ve şampiyonluk da istediğini belirtmiştir. Andreas ve Dorukhan futbolcuları için bu sezon yaptığı en zor transferlerin olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, takımını şampiyonluğa götürmek için birçok yenilik daha yapacak gibi görünüyor.