Trabzonspor Koşar Adım

Süper Lig’in 25’inci haftasında nefeslerin tutulduğu maçta Konyaspor’u konuk eden Trabzonspor, 13 Şubat 2022 günü oynanan maçta sahadan 2-1 galip ayrılmayı başardı. Ara transfer döneminin kuşkusuz en iyi transferi olan Edin Visca’nın attığı 2 golle galibiyete ulaşan Bordo Mavili ekip, bu sonuçla birlikte bir maç eksiği bulunan Konyaspor ile arasındaki puan farkını 12’ye kadar çıkarmış oldu.

Yıldızlar Geçidi

Bu sezon Süper Lig yarışını artık direkt olarak etkileyeceği düşünülen maçta kendi sahasında Konyaspor’u konuk eden Trabzonspor, sahadan 2-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Konya temsilcisi karşısında Trabzonspor’un en büyük avantajı da liderlik vasfı yüksek yetenekli ayaklarıydı. Anthony Nwakame, Andreas Cornelius, Edin Visca ve Anastasios Bakasetas gibi yarım şanslardan mutlak fırsatlar yaratan 4 oyuncuya sahip olmak bir maçta daha Trabzonspor hanesine 3 puan yazılmasını sağladı.

Maça çok iyi ve hızlı başlayan Trabzonspor, ilk golü bulduğunda dakika daha 13’tü. Aldığı süre boyunca şahane bir performans gösteren Andreas Cornelius’un attığı harika pasta topla buluşan Edin Visca, çok temiz bir vuruşla İbrahim Sehic’i mağlup etti ve Trabzonspor’u 1-0 öne geçirdi. Bu golden sonra özellikle duran toplardan çok etkili olan Bordo Mavili ekip, önce Andreas Cornelius ile sonra da Anastasios Bakasetas ile bulduğu fırsatlarda direğe takıldı.

Ancak Konyaspor’un da kendisini tehdit edememesi nedeniyle rahat bir ilk yarı geçiren Trabzonspor, soyunma odasına da 1-0 önde girmeyi başardı.

İkinci yarıda Konya temsilcisi daha parlak bir performans gösterse de bu sezonun tamamında fark yaratan oyuncuların varlığı yine kendisini belli etti. Sakatlıktan döndükten sonra gösterdiği performans nedeniyle eleştirilen Anthony Nwakaeme, neredeyse hücre kadar bir alanda 3 Konyasporlu oyuncunun müdahalelerine rağmen yıkılmadı ve Edin Visca ile topu buluşturdu.

Tony topu o kadar iyi getirdi ki Visca’ya sadece düzgün bir vuruş yapmak kaldı ve Boşnak yıldız hem kendisinin hem de takımının 2’inci golünü atarak taraftarı rahatlattı.

Bu golden sonra biraz daha geriye yaslanmayı ve açıklar vereceğini tahmin ettiği Konyaspor’u bekleyen Trabzonspor, Sokol Cikalleshi’nin attığı güzel golle biraz daha panik olsa da maç 2-1 sona erdi. Bu sonuçla birlikte şampiyonluk bestelerinin sesini yükseltmeye başlayan Karadeniz Fırtınası, bir maç eksiği olan Konyaspor ile arasındaki puan farkını 12’ye çıkarmış oldu.

Dorukhan Toköz’ün Varlığı

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş ile sorunlar yaşayan ve sezon sonu serbest kaldıktan sonra Trabzonspor’a imza atan Dorukhan Toköz, Visca’nın 2 gol atarak yıldızlaştığı Konyaspor maçında sahanın gizli kahramanıydı.

Proaktif bir savunmayla Konyaspor’un oyunu yıkmasına müsaade etmeyen Dorukhan Toköz, Marek Hamsik’in sahada olmadığı 1 aylık süreçte takımın kusursuza yakın oynayan birkaç oyuncusundan biriydi. Bir sezon önce Beşiktaş’ta istenmeyen adam ilan edilen Dorukhan’a yaptığı bu dokunuş nedeniyle Abdullah Avcı’yı da takdir etmek gerekir.