Trabzonspor Kiminle Eşleşti

Bordo mavili takım; 2021 – 2022 sezonuna en iyi şekilde hazırlanıyor. Abdullah Avcı yönetiminde hazırlıklarına devam eden Trabzonspor; bonservisi elinde olan milli oyuncu Dorukhan Toköz ile sözleşme imzaladı. Herkesin bildiği gibi Gervinho, Bruno Peres, Koita, Marek Hamsik ve İsmail Köybaşı da kendilerini Trabzonsporlu yapan sözleşmeye imza atmışlardı. 

Trabzonspor; geçtiğimiz sezonu dördüncü sırada tamamladı. Bordo mavili takım; 2021 – 2022 sezonunda ülkemizi UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde temsil edecek. 

Trabzonspor’un Rakibi Molde

Bordo mavili takım; UEFA Avrupa Konferans Ligi üçüncü ön eleme turunda Norveç’in Molde takımıyla eşleşti. Trabzonspor; bu turdan itibaren organizasyona dahil olacak. Ancak, Molde; ikinci ön eleme turu oynamıştı. Bu turda İsviçre’nin Servette takımını elemeyi başaran Molde; şimdi de Trabzonspor’un rakibi oldu. 

Trabzonspor ile Molde arasında oynanacak olan ilk maçın tarihi 5 Ağustos! İkinci maç ise tam bir hafta sonra 12 Ağustos tarihinde oynanacak. 

Molde Nasıl Bir Takım? 

Molde; devam eden Norveç liginde 14 maçta toplamış olduğu 30 puan ile zirvede yer alıyor. Bir başka deyişle, en yakın rakibine atmış olduğu beş puan fark ile şampiyonluğun en güçlü adayı! Transfermarkt verilerine göre takımın toplam değeri 15 milyon 250 bin Euro! Bu noktada, Norveç’in en değerli kulüplerinden birisi olduğunu ifade etmeliyiz. Sonuç olarak, Trabzonspor’un işinin zor olduğunu söylemek gerekir. 

Molde’nin en değerli oyuncusu 1995 doğumlu ön libero Fredrik Aursnes! Bunun yanı sıra, 1994 doğumlu santrafor Ohi Omoijuanfo da öne çıkan isimlerden bir diğeri! Takımı 51 yaşındaki Norveçli teknik adam Erling Moe çalıştırıyor. 2019 yılının Nisan ayından bu yana takımın başında! Oturtmuş olduğu sistem ile dikkat çekiyor. 

Molde; 4-3-3 sistemini benimsemiş bir takım! Dörtlü defansın yanı sıra bir ön libero, iki merkez orta saha ile sahaya çıkmayı tercih ediyorlar. Bunun yanı sıra, ileri üçlünün hızlı ve son vuruş yapabilen oyunculardan kurulu olduğunu söylemek gerekir. 

Trabzonspor’un işi pek kolay değil! Norveç Ligi uzun süreden bu yana devam ediyor. Karşılarında oldukça hazır bir takım bulacaklar.