Trabzonspor Kendi Evinde Gençlerbirliği’ni Konuk Edecek

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftasında Trabzonspor, 15 Mayıs Cumartesi günü kendi sahasında Gençlerbirliği’ni, konuk edecek. İki takım arasındaki bu Medical Park Stadyumu’nda ve saat 18:00’da başlayacak. Bu karşılaşmayı haem Tugay Kaan Numanoğlu yönetecek. Hakem Tugay Kaan Numanoğlu’nun yardımcılıklarını ise Ceyhun Sesigüzel ve Candaş Elbil yapacak. Bu mücadele beIN SPORTS MAX HD 1 ekraanından naklen olarak yayınlacak.

Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in birinci yarısında oynanan ilk maçı ev sahibi Trabzonspor, 2 – 1’lik skorla kazanan taraf olmuştu. Bu maç öncesinde konuk takım Gençlerbirliği, Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 38 puan ile 20. Sırada bulunuyor. Öte yandan ev sahibi Trabzonspor ise Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 68 puan ile 4. Sırada yer alıyor.

Trabzonspor ve Gençlerbirliği’nin Muhtemel 11’leri

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftasında oynanacak olan maçta Trabzonspor ve Gençlerbirliği kozlarını paylaşacak. Konuk takım Gençlerbirliği’nin rakibi Trabzonspor karşısında Nordfeldt, Arda Kızıldağ, Diego Angelo, Johansson, Polomat, Hüseyin Seyhan, Soner Dikmen, Sefa Yılmaz, Piris, Ayite ve Stancu 11’i ile maça başlaması bekleniyor. Öte yandan ev sahibi Trabzonspor’un rakibi Gençlerbirliği karşısında Uğurcan Çakır, Hüseyin Türkmen, Edgar Ie, Serkan Asan, Marlon, Baker, Ekuban, Abdülkadir Ömür, Bakasetas, Nwakaeme ve Djaniny 11’i ile karşılaşmaya başlaması bekleniyor.

Ayrıca bu maç öncesinde konuk takım Gençlerbirliği, Süper Lig’de dış sahada oynamış olduğu 19 maçtan 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 12 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Trabzonspor ise Süper Lig’de iç sahada oynamış olduğu 19 maçta 10 galibiyet, 3 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldı.

Trabzonspor ve Gençlerbirliği’nin Süper Lig Form Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftasında Trabzonspor ile Gençlerbirliği karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde konuk takım Gençlerbirliği, Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Trabzonspor ise Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 2 galibiyet ve 3 beraberlik almış oldu.