TRABZONSPOR KARADENİZ DERBİSİNDE RİZESPOR’U 2-1 YENDİ

Trabzonspor ev sahipliğini üstlendiği Karadeniz Derbisi’nde rakibi Çaykur Rizespor’u 2-1 yendi. Çaykur Rizespor ilk golü atarak maçta üstün bir şekilde başladı. Çaykur Rizespor 34. dakikada Skoda’nın penaltı golü ile ev sahibi takım Trabzonspor’un kalesini havalandırdı.

1-0 öne geçen Rizespor bunu devam ettirmek istedi fakat Trabzonspor ikinci yarıda baskın bir oyun oynadı ve ilk golü 52. dakikada Ekuban’ın golü ile skoru eşitledi. Galibiyet getiren gol ise 65. dakikada Djaniny’in golü ile oldu. Trabzonspor ev sahibi takım olarak maçı 2-1 üstün olarak tamamladı.

MAÇIN DETAYLARI

19 Aralık Cumartesi günü Trabzsonspor’un ev sahipliğinde oynandı. Trabzonspor – Çaykur Rizespor maçı 2-1 ev sahibi takımın üstünlüğü ile bitti. Maç boyunca daha koordineli ve düzenli olan takım Çaykur Rizespor olsada galibiyeti göğüslemek bordo-mavililerin oldu.

Trabzonspor ekibi Abdullah Avcı ile 5. lig maçına çıktı bugün. Çaykur Rizespor maçından aldıkları galibiyet ile Abdullah Avcı yönetiminde 3. kez galibiyet aldı Trabzonspor. Buna ek olarak da yine Abdullah Avcı yönetiminde bir lig maçında birden fazla gol atıldı.

Rakip takım Çaykur Rizespor maça daha hakim ve topa daha çok temas eden bir oyun kurdu maçın başından itibaren. Bunun etkisiyle de 34. dakikada penaltılardan Skoda’nın golü ile 1-0 öne geçti. Maçın ilk yarısında başka bir gol olmadı. Trabzonspor araya 1-0 yenik gitti ve ikinci yarıda maçı toparlamak için sadece 45 dakikası vardı.

Trabzonspor 52. dakikada Ekuban’ın golü sayesinde maçı 1-1 eşitledi. Trabzonspor ekibi Karadeniz Derbisi’ni kazanmak için atağa geçti ve ikinci yarıda daha baskın bir oyun kurdu. Bordo-mavililer maçın galibiyet getiren golünü de 65. dakikada Djaniny’in atağı ile kaydetti.

Trabzonspor maçı 1-1 yaptıktan sonra adeta rahat bir maça devam etti ve galibiyeti göğüsledi. Trabzonspor takımına güvenen bir teknik direktör, takımın birbiri içinde tuttuğu enerjiye sahip olduğu için maçı 2-1 çok rahat yaptılar. Karadeniz Derbisi’nin kazananı Trabzonspor oldu.

Trabzonspor ekibi Çaykur Rizespor galibiyeti ile Süper Lig puanını 17’ye çıkardı. Haftaya Galatasaray ile karşı karşıya gelecek olan bordo-mavililer maç öncesi moral depoladı. Rakip takım Çaykur Rizespor ise Süper Lig puanını değiştiremedi ve 15 puanda kaldı.