TRABZONSPOR İLK KAYBINI YAŞADI

Süper Lig’ de uzun zamandır maç kaybetmeyen bordo mavili takım Trabzonspor son karşılaşmasında lig de Antalyaspor’a kaybederek hem 3 puanı bırakan takım hem de bu namağlup unvanını kaybetmiş oldular.

Bordo mavili takım bu sezon şampiyonluğun en güçlü takımlarından olan takım süper lig de 16. Haftada kaybettikleri 3 puan ile beraber takım da ister istemez bir panik havası yaşanmaya başlayacaktır.

Rakipleri ile arada ki puan farkını ne kadar açmış olsalar da kaybettikleri bu hafta rakiplerinin de kazanması sonun da takiplerini daha yakından hissedecek olan bordo mavili takım bu süreci bir hayli zor atlatacakları görünüyor.

TRABZONSPOR GÜÇLÜ RAKİPLERİNİN PEŞİNE TAKILMASI İLE PANİK OLACAKTIR

Süper Lig’ de şampiyonluk yolunda liderlik koltuğunda tek başına yoluna devam eden bordo mavili takımın yaptığı bu puan kaybı haftalar öncesinden belliydi.

En yakın takipçilerine bakınca Konyaspor ve Hatayspor ‘ un peşinde olmasından dolayı oldukça sakin ve panik olmayan bordo mavili takım bu hafta güçlü rakibinin peşine takıldığını görünce işler değişti.

Geçen hafta sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de Çaykur Rizespor ‘u 4 – 0 mağlup etmesi ile bir anda lider Trabzonspor ‘un ensesine 2. Sıraya yükselen sarı lacivertli takım istekli oyunu ile de rakibini oldukça rahatsız etmiş görünüyor.

Peşinde güçlü adaylar olmadığı için şampiyonluk yarışında rahat ilerleyen bordo mavili takım Fenerbahçe ‘Nin peşine takıldığını hisseden takım hemen hata yaptılar.

Bordo mavili takımın devre arasına kadar puan toplaya bildiği kadar toplaması gerekecek ki sarı kırmızlı takım Galatasaray’ da Mart ayına kadar tamamen süper lige kitlenecek olan takım Avrupa maçlarına kadar lig de zirve ile aradaki puan farkını da kapatmak isteyeceklerdir.

TRABZSONSPOR İÇİN SÜPER LİG YENİ BAŞLIYOR

Avrupa ‘da ilk devre kapanırken uzunca bir süre Avrupa ‘da süper lig ekipleri karşılaşma oynamayacaklar.

Tek kulvarda yarışan bordo mavili takım iyi de bir puan farkı yakalasalar da bu farkı erken kullanmaya başlamış durumdalar.

İlk yarının bitmesine bordo mavili takım için 3 karşılaşma kaldı ki bu maçlara da bakıldığında oldukça zorlu bir fikstür bekliyor.

Kendi sahasında süper lig’ de Hatayspor’ u konuk edecek olan bordo mavili takım için oldukça kritik bir mücadele. Sorasında İzmir deplasmanın da Altay karşısında olacak olan Trabzonspor son hafta ilk yarıda İstanbul Başakşehir‘i konuk edecekler.

İlk yarıda geride kalan son 3 maçta Trabzonspor büyük ihtimal ile puan ve puanlar kaybedecektir.

Bu puan kayıpları sonrasında takımın bir kendini kaybetmesi daha pahalıya patlaya bilir ki uzun süre sonra bu kadar çok yaklaştıkları süper lig şampiyonluğunu kaybede bilirler.

ÖNDE OLAN TAKIM İÇİN SONUNU GETİRMEK ZOR

Bordo mavili takım Trabzonspor süper lig de 8. Haftada Fenerbahçe ‘ den aldıkları liderliği uzun süredir aradaki puan farkını açarak devam ettiriyorlar.

Önde olan takım için liderliği sürdüre bilmek o kadar da kolay değil. Bunu bir çok kez süper lig de gördük ki ikinci yarı daha farklı oluyor.

Hata payının az olduğu ikinci yarı da bordo mavili takımın arada ki puan farkını ne kadar açar ise onlar için ikinci yarı daha iyi olacak.