TRABZONSPOR İLE GÖZTEPE SEZON SONUNDA OYUNCU TAKASI YAPACAK

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor, 3 büyüklerin ardından ligde 4. sırada yer alıyor. Bir yandan. Ligin üst sıralarına yükselmeye çalışan Karadeniz temsilcisi diğer yandan ise gelecek sezona daha iyi bir giriş yapmak adına şampiyonluk mücadelesi vereceği kadroyu şimdiden ayarlamak istiyor.

Önümüzdeki Süper Lig sezonuna iyi bir başlangıç yapmayı planlayan Trabzonspor, takımdan ayrılması muhtemel olan isimlerin yerini doldurmak adına şimdiden çalışmalara başladı.

Bu sezon gösterdiği performanstan dolayı bordo – mavili ekipte kalmasının beklenilmediği Uğurcan Çakır’ın yerine Göztepe’den İrfan Can Eğribayat’ı düşünen Trabzonspor, genç kaleci için İzmir temsilcisi ile görüşmelere başladı. Öte yandan Göztepe’nin bu oyuncu karşılığında ise Trabzonspor’dan kiraladığı Diabate’nin bonservisini istiyor.

Yuvadan İlk Olarak Uçacak Kuş Uğurcan Çakır Olacak

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’da sezon sonunda birçok oyuncunun sözleşmesi sona erecek. Şampiyonluk yarışında adından bolca söz ettirmek isteyen bordo – mavili ekip; sağ bek, sol bek, orta saha, kanat ve forvet arayışına girerken öte yandan Uğurcan Çakır’ın yerine de genç bir kaleciyi getirmeyi planlıyor.

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonuna damga vuran isimlerden biri olan genç kaleci Uğurcan Çakır, milli takımda gösterdiği etkili performanstan dolayı sezon sonunda Trabzonspor’da kalması beklenmiyor. Geçtiğimiz sezondan itibaren özellikle Avrupa kulüplerinin dikkatini üzerinde toplayan genç yıldız, 2022 Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri mücadelelerinde de A Milli Takımımızın kalesini koruyarak performansını giderek artırıyor.

Bordo – mavili ekip, sezon sonunda başlayacak olan Avrupa Şampiyonası’nın ardından genç kaleci Uğurcan Çakır’ı astronomik bir fiyata yurt dışına satmak istiyor.

İrfan Can ve Halil Karşılığında Guilherme ve Diabate

Trabzonspor yönetiminin, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ile arasının iyi olması, bordo – mavili ekibin gelecek sezondaki transfer çalışmalarına hız kazandıracak.

Uğurcan Çakır’ın yerine düşünülen İrfan Can Kahveci için yakın takipte olan Karadeniz temsilcisi, gözüne yine Göztepe’den bir oyuncuyu daha kestirdi. Ara transfer döneminde de bordo – mavili renklere bağlanmak istenen kanat oyuncusu Halil Akbunar, bonservisinin yüksekliği nedeniyle kadroya katılamamıştı. Abdullah Avcı’nın beğendiği yerli kanat oyunları arasında yer alan Halil’in transferi için Trabzonspor çalışmalara başladı.

Gelecek sezon için Göztepe’den kadrosuna iki yıldız oyuncuyu katmak isteyen Trabzonspor, İzmir temsilcisine bir teklif sunma aşamasında. 2020 yılında bordo – mavili renklere bağlanan Fousseni Diabate bu sezon başında Göztepe’ye kiralandı. Sezon sonunda İrfan Can ve Halil karşılığında Diabate’nin bonservisini İzmir temsilcisine vermek isteyen Trabzonspor, Guilherme’yi de Göztepe’ye göndermeyi planlıyor.