Trabzonspor Halil’de Mesafe Kaydediyor

Bu sezon Süper Lig’de sergilediği başarılı performansla 38 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor, gelecek sezonun çalışmalarına devam ediyor. Bordo Mavili ekip, Göztepe’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Halil Akbunar konusunda iyiden iyiye mesafe kaydetmiş gibi görünüyor. Bununla birlikte oyuncunun transferiyle alakalı olarak Trabzon temsilcisinin oyuncudan belirli bir fedakârlık beklediğine dair ifadeler haberlerde yer alıyor.

İlişkiler Koptu

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Göztepe, bu kötü performansının bedelini de 5 sezondur mücadele ettiği lige veda ederek ödemek zorunda kaldı. 34’üncü haftada Gaziantep FK karşısında aldığı beraberlikle ligde küme düşmesi kesinleşen Sarı Kırmızılı ekip adına bu sezonun ne kadar kötü gittiğini tescilleyen maçsa 35’inci haftada oynandı.

Küme düşme hattında yer alan bir diğer ekip olan Rizespor’u konuk eden İzmir temsilcisi, kendi taraftarı önünde çok aciz bir duruma düştü ve sahadan 7-1 gibi çok ağır bir skorla mağlup olarak ayrıldı.

Maç boyunca tüm taraftarlar oyuncularının ayağına top geldiği gibi ıslıklarına başvurdular ve Rizespor oyuncularını attıkları gollerden sonra alkışladılar ancak bu protestoların yoğunlaştığı isimlerden biri oldukça dikkat çekiciydi.

Çok uzun bir süreden bu yana Göztepe formasını terleten ve takımın kaptanlığını yapan Halil Akbunar topla ne zaman buluşsa Sarı Kırmızılı taraftarlar kaptanlarını ıslıkladılar. Bundan birkaç sene önce Akhisarspor karşısında oynanan maçta da benzer tavırla karşı karşıya kalan Halil bu maçtan sonra taraftarlarla problemler yaşamış ancak sonrasında iki taraf arasındaki buzlar erimişti.

Bonservisini Al Gel

Öte yandan Trabzonspor’un Halil Akbunar konusunda en çok mesafe kat eden takım olduğu ifade ediliyor. Zira oyuncu Abdullah Avcı etkisini, Şampiyonlar Ligi’ni ve daha da fazlasını düşünüyor. Tüm bunlarla birlikte Akbunar’ın Göztepe’den ayrılması pek kolay olmayacak.

Oyuncunun ciddi bir maaş yükü bulunuyor ve bu durum onun kulüpten ayrılması adına ciddi bir avantaj olabilir. Göztepe gelecek sezon bir alt ligde yer alacağı için ister istemez gelirleri daralacak ve bu bağlamda Halil’in maaşında azaltmaya gidilmesi gerekebilir.

Bununla birlikte İzmir temsilcisinin Halil Akbunar’dan bonservis bedeli elde etmeye çalışması oldukça normal. Kulübün marka isimlerinden biri olan Halil’in takımdan ayrılması adına istenen bedelle alakalı olaraksa Trabzonspor çok fazla para ödemek istemiyor.

Ve hatta basında yer alan haberlere göre Karadeniz temsilcisi ilk olarak oyuncunun bonservisini eline alıp ondan sonra gelmesini daha çok tercih ediyor. Oyuncunun da pek çok açıdan Bordo Mavili ekibe katkı sağlayacağını dile getirmekte fayda var.

Ancak işin bir diğer tarafı daha var. O da Göztepe ile Halil Akbunar arasındaki romantik ancak bir o kadar da çalkantılı ilişki. Zira bahsi geçtiği gibi taraftarlar bir küsüp bir barışıyor.