Trabzonspor Golcüyü Lig’den Bakıyor

Geride kalan sezonu şahane bir performans sergileyerek şampiyon tamamlayan ve 38 yıl aradan sonra bu büyük gururu yaşayan Trabzonspor, gelecek sezon unvanını korumayı hedefliyor. Bordo Mavili ekibin bu bağlamda kadro güçlendirme çalışmaları devam ederken ismi de her gün bir başka yıldızla anılıyor. Bununla birlikte Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın raporlarına dayandırılan iddialar, Karadeniz temsilcisinin golcüyü ligden baktığını ifade ediyor.

Antalyaspor’un Bileğini Bükebilir

Geride kalan sezonda inanılmaz bir performans sergileyerek Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor, gelecek sezonda da aynı başarıdan geri kalmak istemiyor.

Bordo Mavili takım gelecek sezon aynı zamanda Avrupa arenasında mücadele edeceğinin ve bu durumun kendisine ayrı bir yük getireceğinin farkında. Bu bağlamda güçlü ve alternatifli bir kadro oluşturmayı hedefleyen Trabzonspor’da golcü hattına da ekleme yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Gol hattıyla alakalı olarak en çok öne çıkan iki ismin ortak özelliğiyse geride kalan sezonda Süper Lig’de sergiledikleri performans. Bu isimlerden biri olan ve temsilcisi tarafından da Trabzon temsilcisinin ilgisi teyit edilen Haji Wright geçen sezonun en başarılı isimlerinden biriydi.

Ligin bir diğer flaş ekibi olan Antalyaspor’da bilhassa ikinci yarıda sergilediği performansla parmak ısırtan Birleşik Amerikalı oyuncu, bu bağlamda pek çok takımı da peşine taktı. Bilhassa Luiz Adriano’nun gelmesiyle birlikte çok iyi bir gelişim yakalayan Haji Wright ile ilgilenen pek çok kulüp olduğu biliniyor.

Bununla birlikte oyuncunun her ne kadar satın alma opsiyonu Antalyaspor’da bulunuyor olsa da bu birlikteliğin bir kez daha yaşanması pek mümkün gözükmüyor.

Kral Şampiyona Yakışır

Öte yandan Trabzonspor’un ligden baktığı bir diğer golcü de tüm futbolseverlerin kolaylıkla tahmin edebileceği gibi Umut Bozok.

25 yaşındaki golcü geride kalan sezonu 20 gol atarak ve Gol Kralı unvanını alarak tamamladı. Bu bağlamda yıldızını parlattığını ifade etmek oldukça mümkün olan oyuncuya en yoğun ilginin Galatasaray tarafından duyulduğu biliniyor.

Nitekim oyuncunun da Sarı Kırmızılı renklerde forma giymek istediğine dair ifadelerine pek çok kez rastlandı. Tüm bunlarla birlikte bu arena profesyonel bir arena ve eğer şartlarda anlaşma sağlanırsa Umut Bozok pek tabii son Şampiyon Trabzonspor’un yolunu tutabilir.

Kasımpaşa’dan Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat’ı kadrosuna katarak yerli rotasyonunu güçlendirmek adına çok önemli iki adım atan Trabzonspor’da bu gibi transferlerin de devamının gelmesi oldukça muhtemel.

Anthony Nwakaeme gibi bir yıldızla yollarını ayırmak zorunda kalan Bordo Mavili takım, Nijeryalı yıldızın yerini de mutlaka onun gibi kaliteli bir isimle doldurmayı hedefliyordur. Bununla birlikte bu tür oyuncular gerçekten çok nadir rastlanılabilecek oyuncular ve Abdullah Avcı ile yöneticilerin işi oldukça zor olacak.

Gelecek sezon tüm alanlarda başarılı performans sergilemeyi hedefleyen Trabzonspor, bakalım yaz transfer döneminde nasıl hamlelere imza atacak?