Trabzonspor Fenerbahçe’ye Özel Çalışmıyor

Süper Lig 27. Haftada oynanacak olan Fenerbahçe – Trabzonspor maçı hem Karadeniz temsilcisi hem de sarı lacivertli takım için büyük önem taşıyor. Trabzonspor, Süper Lig’deki zirve yarışında elini güçlendirmek isterken Fenerbahçe ise üzerindeki şanssızlığı ve ölü toprağını atmak istiyor. Ezeli rakipleri Beşiktaş ve Galatasaray’dan Göztepe maçı nedeni ile geri düştü. Bu düşüşü kurtarmak için Trabzonspor maçını kazanmak zorunda.

Rakibe Özel Oyun Yok

Diğer yandan Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı, oyuncularına Fenerbahçe için özel bir önlem almalarını gerekmediğini belirtti. Avcı, bildiklerini gibi oynayacaklarını zirveyi takından ilgilendiren bu karşılaşmada Fenerbahçe karşısında Süper Lig’de belirledikleri sistem dışına çıkmayacakları dile getirdi.

Aynı zamanda Abdullah Avcı maçlarda rakibe göre değil genel bir disiplin ile sahada yer almayı tercih ettiklerini söyledi. Güçlü oyunlarını sahaya yansıtarak Fenerbahçe karşısında galibiyet ile ayrılacaklarını söyledi.

Süper Lig’de gözler 28 Şubat Pazar günü oynanacak olan Trabzonspor – Fenerbahçe karşılaşmasına çevrildi. 7’de 7 yaparak şampiyonluğa ortak olma yolunda ilerleyen Trabzonspor, Süper Lig’in 26. Haftasında Göztepe’ye yenilerek ağır bir darbe alan Fenerbahçe’yi konuk edecek.

Karadeniz temsilcisinin sahada hedefi galibiyet serisini sürdürmek ve liderlik yolunda bir engeli ortadan kaldırmak. Her maç öncesinde yaptığı rakip analizi ile bilinen Abdullah Avcı ve kurmayları hafta boyunca Fenerbahçe maçı için derslerine iyi çalıştılar.

Her Zamanki Disiplin ile Oynayacaklar

Teknik adam Abdullah Avcı bu karşılaşmada Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut’un yine topu rakibine vererek bir strateji oluşturacağını tahmin ediyor. Rakibe özel bir önlem almak gibi bir düşüncesinin olmadığını belirten usta çalıştırıcının en güvendiği faktör ise bordo mavili takımın her hafta yükselen oyun gücü.

Öğrencilerine de idmanlarda bunu belirten Avcı, oyunculara rakibe özel oynamaya çalışmamaları, ne biliyorlarsa o şekilde oynamaları gerektiğini söyledi. Kedi disiplinlerini koruyarak sahada yer almalarını istedi. Fenerbahçe karşılaşmasından bu şekilde 3 puan ile ayrılmayı planlıyorlar.

Trabzonspor’da sakatlar ve yeni tip korona virüs (covid-19) testlerinin pozitif çıkmasından dolayı karantinada olanlar nedeni ile Abdullah Avcı tam takım çalışamadı. Abdullah Avcı, karşılaşmanın taktiğini ve neler yapmaları gerektiğini oyuncularına son bir kez daha maç öncesinde anlattı.