Trabzonspor Eski Galatasaraylının Peşinde

2021/2022 sezonunda Süper Lig şampiyonluğuna açık ara farkla ve emin adımlarla yürüyen Trabzonspor’da bir yandan da önümüzdeki sezonun çalışmaları sürüyor. Uzun bir süredir hasret olduğu şampiyonluğa ulaşmak adına biraz daha sabretmesi gereken Bordo Mavili ekip, Süper Lig’de hegemonya kurmak istiyor. Ara transfer döneminde genç oyuncularla kadrosunu güçlendirerek önümüzdeki sezonları da planladığını gösteren Trabzonspor, basında yer alan haberlere göre bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Jason Denayer ile ilgileniyor.

Planlamanın Getirdikleri

2020/2021 sezonunda Abdullah Avcı takımın başına geldiğinde hiç kimse bu kadar kısa bir süre içerisinde başarının gelebileceğini tahmin edemezdi. Başarılı teknik adam zor bir durumdayken aldığı Trabzonspor’a seviye atlattı ve 2021/2022 sezonunda da Süper Lig’de açık ara farkla zirveye oturttu.

Abdullah Avcı’nın elinde en nihayetinde sihirli bir değnek yok. Ancak hocanın aynı zamanda alametifarikası olarak değerlendirilebilecek özelliği Trabzonspor’a yaradı. Çok planlı ve titiz bir teknik adam olan Abdullah Avcı, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yöneticilerle koordineli ve planlı bir çalışmayı uygulayarak Trabzonspor’u zirveye taşıdı.

Yaz transfer dönemi daha başlamadan birçok oyuncuyu kadrosuna katan Trabzonspor, transferlerini en erken tamamlayan takımlardan biriydi. Bu durum oyuncuların birbirlerine uyum sağlamalarını kolaylaştırdı. Takımda var olan oyuncuların da iyi performanslarıyla birlikte Bordo Mavili ekip artık şampiyonluk için gün sayıyor.

Ara transfer döneminde kadrosunu 9 oyuncuyla güçlendiren Karadeniz Fırtınası, bu 9 transferin 5’ini uzun vadeli olarak yaptı. Gelecek sezonların da kadrosunu kurmaya ve şekillendirmeye başlayan Trabzonspor, basında yer alan haberlere göre savunmaya da bir takviye yapmak istiyor.

Bu sezon Vitor Hugo ile birlikte başarılı bir performans sergileyen Edgar Ie’nin çapraz bağ sakatlığı sezonu kapatmasına neden oldu. Bordo Mavili ekip şu anda burayı Stefano Denswil ile kapatıyor ancak Denswil yerine daha net bir savunmacı alınması gerektiği konusunda camia hemfikir.

Tanıdık İsim

Basında yer alan haberlere göre bu durumun farkında olan bir diğer taraf da menajerler ve menajerler şimdiden oyuncularını Trabzon’a getirmek için yarışa girdiler.

Bu oyunculardan birisiyse Galatasaray’da gösterdiği başarılı performansla kendisini tanıtan Jason Denayer. 2015/2016 ve 2017/2018 sezonlarında kiralık olarak Galatasaray forması giyen Belçikalı Milli oyuncu, 2018/2019 sezonunda 10 milyon Euro karşılığında Olimpik Lyon’a transfer olmuştu.

Lyon forması altında başarılı bir performans sergileyen Belçikalı oyuncu, buna rağmen bu sezon istediği süreleri alamadı. 26 yaşındaki oyuncu bu sezon Ligue 1’de 14 maça çıktı ve bu maçlarda 3 gol attı.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Jason Denayer Trabzonspor’a önerilirken, oyuncunun başarılı performansına rağmen takımdan ayrılma ihtimalini doğuran faktörse maaş beklentisi. Lyon kulübüyle yaptığı görüşmelerde istediği maaşlar yüksek bulunan Denayer’in 4 milyon Euro civarında bir maaş beklentisi olduğu iddia ediliyor.

20 milyon Euro gibi bir piyasa değerine sahip olan Denayer, bedelsiz geleceği için Trabzonspor adına kârlı görülebilir.