Trabzonspor Düğümü Koparmayı Hedefliyor

Bu sezon artık Süper Lig şampiyonluğu için vakit sayan Trabzonspor’un bu bekleyişi daha da rahat hale getirebilmek için 13 Şubat 2022’de oynayacağı maçtan iyi bir skorla ayrılması gerekiyor. Bordo Mavili ekip, ligin 25’inci haftasında tek ve en sıkı takipçisi Konyaspor’u konuk ediyor. Yeşil Beyazlı takımla oynanacak müsabaka öncesi rakibinin maç fazlasıyla 9 puan önünde yer alan Trabzonspor, bu maçtan galip ayrılması durumunda şampiyonluk yolundaki düğümü koparmayı başarabilir.

Şampiyonluk Şarkısı

Taraflı tarafsız tüm futbolseverler tarafından bu sezonun en iyi yönetilen ve en iyi performans gösteren takımı olduğu kabul edilen Trabzonspor, Süper Lig’de şampiyonluk yolundaki en önemli virajlardan birisine giriyor.

Ligin 25’inci haftasının en çok öne çıkan maçında kendi sahasında lig 2’incisi Konyaspor’u konuk edecek olan Karadeniz Fırtınası, bu maçtan 3 puanı çıkartıp şampiyonluk bestelerini tekrardan gözden geçirmeyi hedefliyor.

Serdar Gürler’in takımdan ayrılmasından sonra hücum anlamında ciddi kan kaybeden rakibi karşısında alacağı bir galibiyetle çok farklı bir şekilde yarışı tamamlama şansına sahip olacak olan Trabzonspor, bu nedenle tamamen maça odaklanmış durumda.

Teknik Direktör Abdullah Avcı başta olmak üzere tüm paydaşlar bu maçtan çıkacak 3 puanın ligi bitirmeyeceğinin altını çiziyor. Türkiye’nin en baskıcı taraftarlarından birisi olan Trabzonspor taraftarı, uzun zamandan beri bu söylemlerle sakinleştirilmeye çalışılıyor.

Zira her ne kadar arada ciddi bir puan farkı bulunuyor olsa da olumsuz bir sonuç alınması durumunda takımın ve camianın alt üst olmasının önüne geçilmek isteniyor. İki takım da son maçlarında direkt olarak skoru hedefledi ve bu durum da tek farklı galibiyetleri beraberinde getirdi.

13 Şubat 2022 günü oynanacak maçta da iki takımdan birisinin erken gol bulması veya maçın sonlarına doğru rakip fileleri sarsması söz konusu olabilir. Zira iki takım da çok iyi takım savunması yapabiliyor ve skoru kendi lehine kilitleyebiliyor.

Lig yarışına direkt etki edecek 25’inci hafta müsabakası öncesi Trabzonspor 24 maçta topladığı 57 puanla liderlik koltuğunda oturuyor. Konyaspor’un bir maçı eksik olmasına rağmen topladığı 48 puanla 2’inci sırada yer alıyor.

Abdullah Avcı’nın Tercihleri

Trabzonspor, bu sezon birçok maçta teknik direktör Abdullah Avcı’nın dokunuşları sayesinde maçtan istediği skorlarla ayrıldı. Süper Lig’in en iyi futbol oynayan ekibi olmasa da sonuca en iyi giden takımı olan Trabzonspor, bu başarıyı Abdullah Avcı’ya borçlu.

Başarılı teknik adamı artık çok önemli bir tercih daha bekliyor. Zira hem Marek Hamsik’in durumu belli değil hem de Bruno Peres kart cezalısı.

Sağ bekte değerlendirilebilecek iki oyuncu öne çıkıyor. Bunlardan birisi orta sahada çok iyi bir rol üstlenen ve takım oyununa direkt katkı yapan Dorukhan Toköz.

Diğeri ise sağ bek orijinli olan ancak beklentilerin hep altında kalan Serkan Asan. Abdullah Avcı, Konyaspor maçının stratejisine göre bu iki oyuncudan birine şans verecek ancak maçın kaderini belirleyecek etmenlerden birisi de bu sağ tarafta gösterilen performans olacak.