Trabzonspor Deplasmanda Konyaspor İle Berabere Kaldı

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Trabzonspor, 11 Mayıs Salı günü deplasmanda İttifak Holding Konyaspor’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan gollerle 1 – 1 sona erdi. Konuk takım Trabzonspor’un golünü Luis Baker atarken; ev sahibi İttifak Holding Konyaspor’un golünü ise Hadziahmetovic attı.

Ayrıca konuk takım Trabzonspor’da maçın 19. Dakikasında Serkan Asan, doğrudan gördüğü kırmızı kart ile takımını 10 kişi bıraktı. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında berabere kalan teknik direktör Ersan Parlatan önderliğindeki İttidak Holding Konyaspor, bu sezon Süper Lig’de 13. Beraberliğini almış almış oldu. Öte yandan deplasmanda berabere kalan Trabzonspor ise bu sezon Süper Lig’de 14. Beraberliğni elde etmiş oldu.

İttifak Holding Konyaspor ve Trabzonspor Maçının Detayları

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda İttifak Holding Konyaspor ve Trabzonspor kozlarını paylaştı. Ev sahibi İttifak Holding Konyaspor, rakibi Trabzonspor karşısında Sehic, Ahmet Çalık, Abdülkerim Bardakcı, Barış Yardımcı, Guilherme, Adil Demirbağ, Rahmanovic, Shengelia, Hadziahmetovic, Sekidika ve Cikalleshi 11’i ile maça başladı. Öte yandan konuk takım Trabzonspor ise rakibi İttifak Holding Konyaspor karşısında Uğurcan Çakır, Edgar Ie, Vitor Hugo, Serkan Asan, Marlon, Kamil Ahmet Çörekçi, Luis Baker, Abdülkadir Ömür, Bakasetas, Nwakaeme ve Ekuban 11’i ile sahaya çıktı.

Ev sahibi İttifak Holding Konyaspor’da Jevtovic, Skubic, Dacı ve Doğan Gölpek; konuk takım Trabzonspor’da ise Yusuf Sarı ve Hosseini oyuna sonradan dahil olan oyuncular oldular. Ayrıca ev sahibi İttifak Holding Konyaspor’da Barış Yardımcı ve Ahmet Çalık; konuk takım Trabzonspor’da ise Edgar Ie ve Luis Baker maçın hakemi Ali Şansalan tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

İttifak Holding Konyaspor ve Trabzonspor’un Puan Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Trabzonspor, deplasmanda konuk olduğu İttifak Holding Konyaspor ile 1 – 1 berabere kaldı. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçtan 1 puan alan İttifak Holding Konyaspor, Süper Lig’de 49 puan ile 11. Sırada yer aldı. Öte yandan deplasmanda 1 puan ile dönen Trabzonspor ise Süper Lig’de 68 puan ile 4. Sırada kaldı.