Trabzonspor ’da Sakatların Durumu Can Sıkıyor

Bordo mavili kulüp, yeni sezonda çok başarılı olmak istiyor. Trabzonspor’u önümüzdeki sezon Nenad Bjelica çalıştıracak. Hırvat teknik adam, Nisan ayından bu yana Trabzonspor’un başında! 2022 – 2023 sezonunda Trabzonspor’un başında sekiz maça çıktı. Takımı, söz konusu maçların dördünü kazanırken dördünü de kaybetti. Başkan Ertuğrul Doğan, Hırvat teknik adama bir şans daha verecek. Bilhassa onun istediği transferleri yaparak takımın yeni sezonda başarılı olmasını ümit edecek.

Mislav Orsic’in Sakatlığı Üzdü

Trabzonspor’un yeni sezon öncesinde kadrosuna kattığı ilk isim Mislav Orsic olmuştu. Hırvat futbolcu, 2.4 milyon Euro karşılığında Trabzonspor’a katıldı. Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Southampton’a transfer olan Mislav Orsic, bu kulüpte neredeyse hiç süre bulamamıştı. Bu durum, oyuncunun ayrılık kararı almasına neden oldu.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Trabzonspor, yeni sezon hazırlıklarını uzun süredir Slovenya’da sürdürüyor. Bordo mavili kulüpte forma rekabetinin önemli bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncular, formayı kapmak adına hırslı bir şekilde çalışıyorlar. Bu durum, bazı sakatlıkların yaşanmasına neden olabiliyor. Mislav Orsic, geçtiğimiz gün gerçekleştirilen idmanda sağ dizinden sakatlandı. Saha kenarına getirilen oyuncunun ilk tedavisi gerçekleştirildi. Sedye ile idman sahasının dışına taşınan oyuncunun durumu merak ediliyor. Trabzonspor’a yakın olan muhabirlerin iddiasına göre oyuncunun durumu çekilecek MR’ın ardından belli olacak.

Trabzonspor’da sakatlık yaşayan tek isim Mislav Orsic değil! Bir diğer yeni transfer Joaquin Fernandez, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen hazırlık maçında sakatlanmıştı. İspanyol oyuncunun durumu ciddiydi. Kendisi, tedavi için ülkesi İspanya’ya gitmişti. Buna ek olarak, Hüseyin Türkmen ve Emirhan Zaman da sakatlıklarından dolayı tedavi görüyorlar.

Trabzonspor

Uğurcan Çakır’ın Durumu Belirsizliğini Koruyor

Bordo mavili takımda bir yandan da kimlerin kalacağı ve gideceği netleştirilmeye çalışılıyor. Ayrılması gündemde olan isimlerden birisi de Uğurcan Çakır! 1996 doğumlu kaleci, 2014 – 2015 sezonundan bu yana Trabzonspor’da forma giyiyor. Kendisi, aynı zamanda kaptanlık görevini de yürütüyor. 2021 – 2022 sezonunda elde edilen şampiyonluğa büyük katkıda bulunan Uğurcan Çakır’ın geçtiğimiz sezonki performansı pek iyi değildi. Bu durum, taraftarların oyuncuya tepki göstermelerine neden oldu.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Uğurcan Çakır’ın takımdan ayrılma ihtimali mevcut! Oyuncuyu Galatasaray istiyor. Sarı kırmızılı kulüp, yabancı sınırını dikkate alarak kalesini yerli bir kaleci ile güçlendirmeyi hedefliyor. Gündemdeki isim Uğurcan Çakır! Galatasaray’a yakın olan muhabirlerin iddialarına göre sarı kırmızılı kulüp geçtiğimiz günlerde oyuncu için Trabzonspor’un kapısını çaldı. Bordo mavili kulüp, Galatasaray’ın teklifine net bir cevap vermedi. Başkan Ertuğrul Doğan, bu konuyu önümüzdeki günlerde yönetim kuruluna soracak.

Uğurcan Çakır, geçtiğimiz günlerde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kendisine yöneltilen ilk soru transfer ile ilgiliydi. 27 yaşındaki kaleci, yönetimin isteğine göre hareket edeceğini söyledi. Bir başka deyişle, kapıyı açık bıraktı.