Trabzonspor Çifte Kupa Peşinde

Süper Lig’in müstakbel şampiyonu Trabzonspor her ne kadar son 4 haftadır başarısız sonuçlar alarak kupayla vuslatını birer hafta daha erteliyor olsa da Bordo Mavili takım adına kara çoktan görünmüş durumda. Bununla birlikte bu kadar şaşalı geçen bir sezonu layıkıyla taçlandırabilmeyi hedefleyen Bordo Mavili takım Ziraat Türkiye Kupası’nı da müzesine götürmeyi hedefliyor. Çifte kupa ile tamamlamak istediği sezonda bunun için ilk olarak Yarı Final aşamasını geçmesi gereken Karadeniz temsilcisi, Kayserispor’u kendi sahasında konuk edeceği maçtan avantajlı bir skorla ayrılarak hem taraftarını memnun etmek hem de tur biletini cebine koymak istiyor.

Kupa Avcısı

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği şahane performansla birlikte ligi erkenden bitiren Trabzonspor, bununla birlikte matematiksel kesinliği elde etmek adına uzun bir süredir beklemek zorunda kaldı. Ligde oynadığı son 4 maçın 4’ünde de puan kaybı yaşayan Abdullah Avcı’nın öğrencilerinin bu performansı rehavet ya da tedirginlik gibi farklı pencerelerden yorumlandı.

Bununla birlikte tabiri caizse kuş taşa çarpmadıktan sonra Süper Lig’i şampiyon olarak bitirecek olan Karadeniz Fırtınası gözünü aynı zamanda Türkiye Kupası’na da dikti. Dev rakiplerinin elendiği turnuvanın Yarı Final aşamasında Kayserispor ile eşleşen Bordo Mavili takım 19 Nisan tarihinde oynanacak müsabakada rakibini konuk edecek.

Son 4 maçtır kazanamayarak üzdüğü taraftarı önünde oynayacağı maçtan galip ayrılmayı hedefleyen Trabzonspor için bu galibiyetin birçok anlamı olacak. İlk olarak taraftarlardan özür dileme fırsatı yakalayacak olan Bordo Mavili ekip, ikinci olarak Yarı Final aşaması iki ayaklı olarak oynandığı için Kayseri’de oynanacak 2’inci müsabaka öncesi ciddi bir avantaj elde etmiş olacak.

Zorlu Rakip

Öte yandan her ne kadar son haftalarda tıpkı Trabzonspor gibi sallantılı bir performans sergiliyor olsa da Kayserispor’un da bu sezon rüştünü ispatlamış takımlardan biri olduğunu belirtmekte fayda var.

Sarı Kırmızılı takım gerek Süper Lig’de gerekse de ve daha öncelikle Türkiye Kupası’nda şahane işler çıkartmayı bildi. Bu aşamaya gelene kadar önce Fenerbahçe’yi sonra da Beşiktaş’ı kupanın dışına iten Kayseri temsilcisi buraya kadar gelmişken Final aşamasına da çıkmak istiyor.

Sezonun Trabzonspor adına da en unutulmaz maçlarından biri olan 27’inci hafta müsabakasında yine Trabzonspor Kayserispor’u konuk etmişti. O müsabakanın ilk yarısında Sarı Kırmızılı takım karşısında tabiri caizse aciz bir duruma düşen Trabzon temsilcisi, ikinci yarıda gösterdiği şahane performansla ilk yarısını 2-0 geride kapadığı maçtan 3-2 galip ayrılmayı başarmıştı.

Trabzonspor bu sezon hem Süper Lig’i hem de Türkiye Kupası’nı müzesine götürmek adına oldukça ciddi bir avantaja sahip ve Abdullah Avcı ile öğrencileri bu avantajı kesinlikle değerlendirmek isteyeceklerdir.

Hem ligde hem de kupada başarıya ulaşmak için sayılı maçları kalan Trabzon camiası adına da bu durum oldukça heyecan verici olsa gerek.