TRABZONSPOR BONSERVİS YÜZÜNDEN TRANSFERLERDEN VAZGEÇTİ

2020 – 2021 Spor Toto Süper Lig sezonunu 71 puanla üç büyüklerin ardından 4. sırada tamamlayan Trabzonspor, transfer çalışmaları için yerli isimlere yönelmişti. Bursapor’dan Burak Kapacak ve Ankara Keçiörengücü’nden Barış Alper Yılmaz ile görüşmelere başlayan bordo – mavili ekip, iki oyuncunun transferinden vazgeçti. Kulüplerin bonservis beklentilerini yüksek bulan Karadeniz temsilcisi, yönünü bonservisi daha düşük oyunculara yöneltti.

Yabancı oyuncu transferlerinde şansı yaver giden Trabzonspor, Gervinho, Bruno Peres ve Marek Hamsik ile yeni sezon için sözleşme imzaladı. Bordo – mavili yönetim, transfer çalışmalarında teknik direktör Abdullah Avcı’nın hazırladığı rapora göre hareket ederken gelecek sezon kadrosunu gençleştirmek adına yerli oyuncularda tercihini gençlerden yana kullanmak istiyor.

Bu doğrulta bir liste hazırlayan Karadeniz temsilcisi, Bursaspor’dan Burak Kapacak ve Ankara Keçiörengücü’nden de Barış Alper Yılmaz’ın peşine düştü. Takımları ile sözleşmeleri 2024 senesine kadar devam eden oyuncuları transfer etmek için girişimlerde bulunan yönetim, iki oyuncunun kulüplerinin istediği yüksek bonservis bedelinden dolayı genç futbolculardan vazgeçti.

Avcı İstedi Yönetim Reddetti

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın istekleri doğrultusunda transfer görüşmelerine yön veren Trabzonspor, iki oyuncu için tecrübeli çalıştırıcının istediğini reddetmek zorunda kaldı. Ankara Keçiörengücü’nde forma giyen Barış Alper Yılmaz ve Bursaspor’dan Burak Kapacak’ı gelecek sezon takımda görmek isteyen Abdullah Avcı’nın bu isteği oyuncuların yüksek bonservis bedeline sahip olmalarından dolayı yönetim tarafında yerine getirilemedi.

Fenerbahçe Burak’ı, Galatasaray Barış’ı İstiyor

Trabzonspor’un kulüplerinin istediği yüksek bonservis bedelinden dolayı vazgeçtiği Burak Kapacak ile Fenerbahçe yakından ilgilenirken, Galatasaray ise Barış Alper Yılmaz’ı transfer gündemine aldı. Her iki genç oyuncunun da kulüpleriyle olan sözleşmesi 2024 senesine kadar sürerken, ezeli rakipler kiralık olarak oyuncuları değerlendirmek istiyor.

Mert Günok ve Mame Diouf İçin Görüşmeler Devam Ediyor

Kadrosunu güçlendirerek gelecek sezon mutlak şampiyonluk yaşamak isteyen Trabzonspor, Mert Günok ve Mame Diouf için girişimlerini hızlandırdı. Kaleci Uğurcan Çakır’ın EURO 2020’nin ardından takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken, ondan boşalacak kaleye bordo – mavili yönetim Mert Günok’u düşünüyor. Öte yandan 2020 – 2021 sezonunda Atakaş Hatayspor’da iyi bir performans sergileyen Mame Diouf, kariyerini Türkiye’de devam ettirmek istediği için Trabzonspor’un teklifine oldukça sıcak bakıyor.