Trabzonspor Başkanı Ümit Verdi

Bu sezon Süper Lig’de tarihi bir şampiyonluğa doğru ilerleyen Trabzonspor’da bu başarının mimarlarından biri olan Ahmet Ağaoğlu’nun gösterdiği yöneticilik performansı dikkat çekiyor. Bordo Mavili takımın seviye atlamasına yardımcı olan başarılı başkanın bu performansıyla birlikte takım tarihine adını yazdırdığını dile getirmek de yanlış olmaz. Öte yandan takımın dergisine önemli açıklamalarda bulunan Ağaoğlu, geleceğe dair de ümitli konuştu.

Tarihi Şampiyonluk

Bu sezon Süper Lig’de şahane bir performans sergileyen ve birçok rakibine çok büyük puan farkı atan Trabzonspor’da bu şampiyonluğa doğru giden yolun mutluluğu yaşanıyor.

Türkiye’nin en fanatik şehirlerinden biri olan Trabzon’da şampiyonluğa dair kutlamalar çoktan başladı ve şehir tamamen Bordo Mavi renklere büründü. 7 hafta kala 13 puan farkla çok ciddi bir avantaja sahip olan takımda teknik direktör Abdullah Avcı da Beşiktaş maçından sonra şampiyon olacaklarını yineledi ve Ramazan Bayramı’nda çifte bayram yapacaklarını ifade etti.

Bununla birlikte bu şampiyonluğun en büyük mimarlarından birisi de kuşkusuz Başkan Ahmet Ağaoğlu olarak öne çıktı. Başarılı başkan, teknik direktörüne sunduğu şartlar, takımın politikasına dair yaptığı düzenlemeler ve mali gelişmeler sayesinde çok önemli bir rol oynamayı başardı.

Trabzonspor’un uzun süreden bu yana süren şampiyonluk hasretinin sonlanacağı 2021/2022 sezonunda bu efsanevi şampiyonluğun başkanı olacağı için şimdiden tarihe adını yazdıran Ahmet Ağaoğlu, Nisan ayında yayınlanan Trabzonspor Dergisi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Duygu Yüklü

Nisan ayında herhangi bir mucize olmadığı takdirde şampiyon olacak olan Trabzonspor’da bu heyecanlı bekleyiş de sürüyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu bu durumu kum saatinin tamamen akmadığını ancak vuslatın sonlanmasına da çok az bir süre kaldığını ifade ederek belirtiyor.

Nisan ayının oldukça duygu yüklü geçeceğini aktaran Ağaoğlu, Bordo Mavili taraftarlar adına çok yoğun bir atmosfer olduğunu dile getirdi. Bazılarının sandıktan çıkardığı bayraklarla bazılarının TS Club’tan aldığı flamalar ve bayraklarla şampiyonluk kutlayacağını bildiğini ifade eden Ağaoğlu, kelimenin tam anlamıyla her yeri bordo mavi olarak gördüğünü belirtti.

Bununla birlikte bu durumun sadece Trabzon adına değil aynı zamanda Balıkesir, Denizli gibi şehirlerde de görüldüğünü ve hatta yurt dışında da aynı şekilde birçok taraftarın kutlamalar yaptığını hatırlattı.

Bu sezon Trabzonspor’u başarıya götüren planlamanın gücünün farkında olduklarını ifade eden Ağaoğlu, bununla birlikte gelecek sezona dair planlamaları yaptıklarını da belirtti. Asbaşkan Ertuğrul Doğan ve teknik direktör Ahmet Ağaoğlu ile birlikte oturup gelecek sezonların planlamalarını yaptıklarını belirten Trabzonspor Başkanı, kulübün gerçeklerine göre güçlenmeye devam edeceklerini ifade etti.

Bordo Mavili takımın kendi olmaya, kendi gibi davranmaya ve kendi gücü ve karakteriyle başarılar elde etmeye devam edeceğini belirten Ağaoğlu’nun bu açıklamaları camia tarafından da olumlu karşılandı.

Şehir, taraftarlar ve camia olabildiğince bir bütün oldu ve şampiyonluğu bekliyor.