Trabzonspor Başakşehir İle Puanları Paylaştı

Spor Toto Süper Lig’de ilk yarı çok güzel bir maçla sona erdi. Trabzonspor, Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nda İstanbul Başakşehir’i ağırladı.

Sezonun ilk maçından itibaren Spor Toto Süper Lig’de Karadeniz Fırtınası esiyor. Abdullah Avcı ve öğrencileri, tüm rakiplerine birer birer fark atarak ilerliyor.

19.Hafta’daki İstanbul Başakşehir maçı da bu harika sezon başlangıcının nişanı olması bakımından çok önemliydi. Zira özellikle Emre Belözoğlu takımın başına geldikten sonra bambaşka bir kimliğe bürünen İstanbul Başakşehir’in, yeni teknik direktörüyle ligde hiç mağlubiyeti yoktu.

Bu yüzden maç öncesinde tabiri caizse bir derbi havası vardı. Ek olarak Abdullah Avcı ve Emre Belözoğlu’nun durumları da maça özel bir anlam katıyordu.

A Milli Takım çatısı altında birlikte çalışan ikili, daha sonra İstanbul Başakşehir’in başarısı için birlikte ter dökmüştü. Emre Belözoğlu ve Abdullah Avcı, o günden beri birbirleriyle yakın bir dostluk ilişkisi içindeydiler.

Nitekim maç başladı, bütün konuşulanlar sahanın dışında kaldı. Farklı lider Trabzonspor, kendisinin olası mağlubiyetini herkesin beklediğini biliyordu. İstanbul Başakşehir ise yenilmez takımın yenilebildiğini gösterdiği takdirde, herkesin yolundan geleceğini tahmin ediyordu.

Buna karşın iki takım da 90 dakika sonunda istediğini alamadı. Trabzonlular gol sevinci yaşamak için çok beklese ve hatta bu şansları eline geçirse de top kaleye girmedi. Abdullah Avcı ve Emre Belözoğlu’nun taktik mücadelesinde taraflar puanları paylaştı.

Bu sonuçla Trabzonspor, geçmişte Fenerbahçe’ye ait olan bir devrede en çok puan toplayan takım olma rekorunu eline geçirdi. 46 puanla, ligin zirvesindeki yalnızlığını sürdüren Karadeniz Fırtınası, şimdi sabırsızlıkla ikinci yarının başlamasını bekliyor. Çünkü yolun sonunda büyük hasretin vuslatla nihayete ereceğini şimdiden görebiliyor.

Trabzonspor İlk Yarıda Direkleri Geçemedi

Maçın ilk yarısına damga vuran pozisyonlar Trabzonspor’dan geldi. Birçok defa rakip kaleyi tehdit eden Karadeniz Fırtınası, 2 kez direklere takıldı.

İlk yarıda aynı zamanda Marek Hamsik resitali de vardı. Marek Hamsik, nasıl usta bir futbolcu olduğunu hemen her pozisyonda herkese gösterdi.

Trabzonspor karşısında direkler kendilerini ilk kez dakika 20’de gösterdiler.

Muhammet Şengezer’in kısa düşen degajında topu alan Abdülkadir Ömür, pasında Dorukhan Toköz’ü buldu. Ceza sahası yayında çok güzel bir vuruş yapan Dorukan’a üst direk izin vermedi.

Bu pozisyondan 11 dakika sonra bu kez sahnede yine Marek Hamsik vardı. Cornelius’a harikulade bir uzun pas atan Hamsik’in pasına aşırtma vuruşla karşılık veren Danimarkalı da direğe takıldı.

Trabzonspor Sessizliği Bozamadı

İkinci yarıda iki takım da rakip kaleleri yoklayıp pozisyonlardan galibiyeti getirecek o tek golü bulmaya çalıştı.

Konuk ekip dakika 48’de Gulbrandsen ile çok net bir pozisyondan yararlanamazken, bazı anlarda ise Trabzon’un dünya çapındaki evladı Uğurcan Çakır kalede güven verdi.

Maçın belki de en kritik pozisyonunda ceza sahasının sağ tarafında topu eliyle dışarıya atan Hasan Ali Kaldırım’ın bu pozisyonunu hakem görmedi. VAR ise bakmadı. Ligimizde daha iki hafta önce penaltı verilen bu tip bir pozisyon olması ise kafaları karıştırdı.

Kalan dakikalarda da gol olmadı ve maç başladığı gibi sessiz bitti.