Trabzonspor 4 Gol Attı Yine 3 Puan Aldı

Spor Toto Süper Lig’in 29’uncu haftasında ligin tartışmasız farklı lideri Trabzonspor, İzmir ekibi Göztepe’yi sahasında ağırladı.

Adım adım şampiyonluğa koşan Abdullah Avcı’nın öğrencileri maçı 4 – 2 kazanmasını bildiler.

Gol Düellosu Gibi Bir İlk Yarı

Karşılaşmanın ilk tehlikesini Karadeniz Fırtınası Trabzonspor, Abdülkadir Ömür ve Nwakaeme ile yakalayarak maçın geri kalanı için güçlü bir sinyal verdi. Dakika 6’da gelişen bu atakta Abdülkadir Ömür topu ayağından aşması, Trabzonspor maça 1 – 0 öne başlayabilirdi.

Trabzonspor’un bu atağı karşısında Göztepe tarafından ilk cevap çok geçmeden geldi. Dakikalar 10’u gösterirken Halil Akbunar’ın Di Santo’ya aktardığı topta yaşanan tehlikeyi ligin en iyi file bekçisi olan Uğurcan Çakır çıkardı.

Bu ataktan 2 dakika sonrasında bir kez daha etkili gelen sarı kırmızılı İzmir temsilcisi oldu. Cherif Ndiaye’nin sol kanattan yaptığı ortadan Berat Özdemir topa müdahale etmek isterken sektirdi. Di Santo’nun önüne kalan topa etkili bir vuruş gelmeyince top yine Uğurcan Çakır’ın ellerine gitti.

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın öğrencileri dakika 13 ve 18’de Andreas Cornelius ile üst üste iki pozisyonu es geçerek önemli fırsatları değerlendiremediler.

20’nci dakika sonrası ise adeta bir heyecan fırtınası şeklinde geçti. Önce 23’üncü dakikada Göztepe çok net bir gol pozisyonuna girdi. Arslanagic’in yapılan ortada içeriye sektirdiği topa kafayı vuran Wilker’ın bu vuruşunda yine aynı adam sahnedeydi: Uğurcan Çakır.

Bu pozisyondan 1 dakika sonrasında ise Göztepe’nin genç file bekçisi İrfan Can Eğribayat, kalesinde devleşti. Edin Visca’nın mükemmel pasında Antony Nwakaeme bir anda gol pozisyonuna girdi. Ancak Göztepe file bekçisini geçmeyi başaramadı.

27 ve 31’inci dakikalarda ise Trabzonspor’da sahne savunmanındı. Önce genç stoperimiz Ahmetcan topu çizgiden çıkardı. Sonra ise Halil Akbunar’ın vuruşunda savunma etten duvar ördü.

Derken 31’inci dakikada bu pozisyonun ardından gol geldi. Göztepe, uzun süre tartışılan ve VAR incelemesine giren golle 0 – 1’lik skoru yakaladı.

Bu golün ardından büyük takım refleksi harekete geçti ve önce 34’te Antony Nwakaeme sahneye çıktı ve skoru şık bir plaseyle eşitledi. Ardından ise 37’de Abdülkadir Ömür, Edin Visca’nın “al da at” dediği ikramında Karadeniz Fırtınası’nı öne geçirdi.

Göztepe buna cevabını dakikalar 43’ü gösterirken Berkan’ın asistinde Soner Aydoğdu’nun attığı golle verdi ve devre 2 – 2’lik skorla sona erdi.

Trabzonspor İkinci Yarıda Fişi Çekti

trabzonspor

Teknik direktör Abdullah Avcı ve öğrencileri, ikinci yarıya işi çok da fazla uzatmamaya karar vererek çıkmışlardı.

Bordo mavili Spor Toto Süper Lig liderinde dakika 49’da Djaniny sahneye çıkarak takımına üstünlüğü getirdi. Göztepeli Wilker’in bariz hatasını değerlendiren forvetimiz, İrfan Can Eğribayat’ı mağlup etti ve skoru 3 – 2 yaptı.

Ardından ise sazı eline alan isim yine Visca oldu. Visca’nın verdiği pası boş geçmeyen ise Abdülkadir Ömür idi. Bu iki yıldızın ortak çalışmasında top Trabzonspor adına 4’üncü kez rakip filelerle buluştu.

Karşılaşmanın kalan dakikalarında iki takım da fırsatlar bulsa da 90 dakikanın son düdüğü 4 – 2’lik skoru ilan etti.