TRABZONSPOR 10 EKSİKLE DEPLASMANA GİDİYOR

Süper Lig’in 26. haftasında Trabzonspor deplasmanda Medipol Başakşehir’in konuğu olacak. Son olarak Süper Kupa’da karşı karşıya gelen iki takımdan kazanan taraf Karadeniz temsilcisi Trabzonspor oldu. Trabzonspor yine İstanbul’da ve yine Başakşehir’in sahasında onu tekrar yenmek istiyor.

TRABZONSPOR’UN KALESİ 18’LİK KAĞAN’A EMANET

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un bu maç için çok fazla eksiği var. Kart cezaları, yeni tip koronavirüs (covid-19) testi pozitif çıkan oyuncular ve tabii ki de sakatlıklar derken 10 oyuncu yarın, 19 Şubat Cuma günü deplasmanda Başakşehir’e karşı oynanacak olan maçta takımlarını temsil edemeyecekler.

Anthony Nwakaeme kırmızı kart cezalısı olduğu için sahaya çıkamayacak. Anders Trondsen, Abdulkadir Parmak ve Abdülkadir Ömür ise devam eden sakatlıkları ve tedavi süreçleri olduğu için maçta yerlerini alamayacaklar. Lewis Baker, Uğurcan Çakır, Arda Akbulut, Serkan Asan, Erce Kardeşler ve Majid Hosseini yeni tip koronavirüs (covid-19) testleri pozitif çıktığı için hemen izolasyon ve karantina süreçlerine girdiler.

Trabzonspor, bordo mavili takım yarın, 19 Şubat Cuma günü oynayacakları Başakşehir maçına salgın etkisinden dolayı ciddi bir kadro eksikliği ile çıkacak. Bu salgına yakalanan iki bordo mavili file bekçisi olduğu için yarın Trabzonspor’un kalesi 18 yaşındaki Kağan Moradoğu’na emanet.

KAĞAN’A TAKIMDAN DESTEK

Trabzonspor’un en genç kaleci unvanı Arda’dan sonra Kağan’a geçti. Kağan Moradoğlu zorlu bir görev için takımıyla beraber sahaya çıkacak ve günlerdir sıkı bir antrenman yapıyor. Hem teknik direktör Abdullah Avcı hem de takım arkadaşları genç takım arkadaşları Kağan’a moral ve motivasyon olarak oldukça destek sunuyorlar.

İlk kez maça çıkacak olan Kağan’a özellikle başarılı ve son dönemin en iyi teknik direktörlerinden biri olan Abdullah Avcı güven aşılıyor. Başakşehir maçı aslında Kağan için iyi bir deneyim ve sınav olacak. Tahmin edilebilir bir heyecanı ve stresi vardır fakat deplasmanda maç anında bunu tolere edeceğine hem kendisi hem Abdullah Avcı hem de takım arkadaşları inanıyor.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Süper Lig’in 26. haftasında Medipol Başakşehir ve Trabzonspor maçı oynanacak. Maç yarın, 19 Şubat Cuma günü saat 19.00’da Başakşehir’in sahasında oynanacak. Maçın hakemi Halil Umut Meler olacak. Umut Meler 90 dakikalık heyecanlı maçın başlama düdüğünü çalacak.

Trabzonspor eksikleri ve genç kalecisi ile nasıl bir performans sergileyecek oldukça merak konusu.