TRABZON FIRTINASI SÜPER LİG’DE ESMEYE DEVAM EDİYOR

Süper ligde lider olarak yoluna devam eden Karadeniz fırtınası bordo mavili ekip Trabzonspor bileğini büken çıkmadı.

Süper lig de son 12. Haftada deplasmanda siyah beyazlı takım Beşiktaş’ı 2 – 1’ lik skor ile yenen bordo mavili takım Trabzonspor süper lig de şampiyonluk yolundaki yürüyüşüne devam ediyorlar.

Bordo mavili takım süper lig de bu sezon 12 hafta sonunda lig de ki tek yenilgi almayan takım olarak topladıkları 30 puan ile en yakın rakibine 7 puan fark atmış durumdalar.

Trabzonspor tarihinde en yüksek puan ortalamasına ulaştığı süper lig‘de şampiyonluk yarısında ki en güçlü adayları ile arasındaki puan farkını da açarak yoluna devam ediyorlar.

TRABZONSPOR ABDULLAH AVCI İLE FARK YARATTI

Bordo mavili takım tecrübeli teknik adam ile süper lig de bu sezonun favori takımları halinden birisi oldular.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile mükemmel başladıkları yeni sezonda takımda ki hava çok iyi. Trabzon kentini şampiyonluk havasına erkenden sokan tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ve öğrencileri takımı bu sezon fırtına gibi estiriyorlar.

Süper ligde fırtına gibi esen takım sezon başında süper kupa finalini kazanarak aslında bu sezon şampiyonluk yarısı içinde olacaklarını göstermiş oldular.

EN YAKIN RAKİPLERİNE FARK ATTILAR

Süper lig de bordo mavili takımın henüz bileğini bükecek takım çıkmazken Süper Lig’de 12. hafta geride kalırken Fırtına, 9 galibiyet 3 beraberlik alarak 30 puanla liderlik koltuğunda oturuyor.

Karadeniz ekibi tarihinde en yüksek puan ortalamasına ulaştığı ikinci dönemini geride bırakıyorlar. Bordo mavili takım Süper Lig’deki en yüksek puan ortalamasına 1995-96 sezonunda 10 galibiyet 2 beraberlikle 32 puan toplayarak o dönem için rkeor kırmış ve harika bir başarıya ve istatistiğe ulaşmıştı.

Bordo mavili takım aradan geçen tam olarak 26 sezon sonra en fazla puanı topladığı ikinci dönemi yaşıyor. Trabzonspor, ayrıca 2010 -11 sezonundan sonra süper ligde 12. haftalar itibariyle zirvede yer aldılar.

Bu sezon süper lig de ki en yakın takipçileri Hatayspor ve Konyaspor ile arasında 7 puan fark bulunan Fırtına, ezeli rakipleri Galatasaray’a 9, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a ise 10’ar puan fark atmış oldular.

Trabzonspor tek kulvarda yarışmalarını iyi değerlendiren takım şampiyonluk yolunda elde ettiği bu büyük avantajı iyi kullanmaya çalışarak devre arasına kadar götürmesi büyük artı olacak.

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘un bu oyun formu aldıkları süper lig de ki iyi sonuçlar ile Trabzonspor’lu taraftarlar da artık her geçen gün içinde şampiyonluğa bir adım daha yaklaşarak inanıyorlar. Trabzonspor’un güçlü ve hırçın taraftarı takımlarına inanıyorlar.

Süper lig de bu sezon istatistikleri alt üste eden Abdullah Avcı ve öğrencileri bu oyunu ve puan üstünlüğünü sezon sonuna kadar koruya bilirler ise şampiyonluk kupasını uzun süre sonra Trabzon’a götürmüş olacaklar.