Alexander Sörloth

Sörloth ile Sürpriz Görüşme

Süper Lig takımlarından Trabzonspor takımının gözde oyuncularından Alexander Sörloth için Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok takımın transfer için devreye girdiği biliniyor. Başarılı oyuncunun Norveç’in Trondheim şehrinde bulunan RB Leipzig takımı ile bir transfer görüşmesi yaptığı belirtildi.

Norveçli golcü ile ilgili olarak bir spor programında çıkan haberde RB Leipzig ile Sörloth’ün, Trondheim’da yüzyüze bir transfer görüşmesi yaptığı belirtildi.

Yapılan görüşmenin yakın zamanda sonuçlanacağı belirtildi. Sörloth’ü RB Leipzig  takımının 53 milyon Euro’ya Chelsea’ye transfer ettiği oyuncusu Timo Werner’in yerine transfer etmek istediği bildirildi.

Sörloth Trabzonspor’da 1 Yıllık Opsiyonluk

Trabzonspor kulübünün Crystal Palace’tan kiralık olarak aldığı oyuncusu Sörloth’ün takımla bir yıl daha sözleşmesi bulunuyor. Oyuncunun satın alma opsiyonunun 6 Milyon Euro olduğu belirtildi. Oyuncunun Trabzonspor’da maçların %50’sinde oynaması durumunda söz konusu olan diğer sözleşme maddesinde 9 Milyon Euro’luk bir çıkış maddesi bulunuyor.

 24 yaşındaki Alexander Sörloth Trabzonspor’da 49 maçta forma giyerken bu maçlarda 33 gol ve 11 asistle çok yüksek bir performans ortaya koydu.