Sörloth İçinNapoli Bütçeyi Hazırladı

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor takımın yıldız oyuncusu Alexander Sörloth için birçok takımın teklifte bulunduğu açıklandı. Avrupa’daki birçok dev kulübü peşine takan Norveçli golcü için en ciddi teklifi Napoli ‘nin verdiği öğrenildi. İtalyan ekibinin Sörloth’un transferi için 14 milyon euroyu gözden çıkardığı belirtildi.

Trbzonspor’da oynayan Alexander Sörloth, attığı gollerle Süper Lig’de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Sörloth güçlü fiziği ve sahada gösterdiği performansı ile Avrupa’dan birçok takımın ilgisini çekti. Alexander Sörloth için birçok takım devreye girerken oyuncuyu almak için Napoli’nin ayırdığı bütçe de belli oldu.

Alexander Sörloth Messi’yi Geçti

Trabzonspor takımı tarafından Crystal Palace’tan 6 milyon iki yıllığına kiraladığı oyuncu için Napoli’nin 14 milyon Euro transfer bedeli açıkladığı bildirildi. Resmi bir görüşme olmaması sebebiyle Trabzonspor‘un da tutumu belirsizliğini korumaya devam ediyor. Trabzonsporlu Sörloth 39 resmi maçta 25 gol atarak 0.64 ortalama 8. sırada yer alırken 31 maçta 24 gole sahip Messi’nin önünde yer almayı başardı.