Son Dakika Yusuf Yazıcı Trabzonspor’a Mı Dönüyor

Son dakika transfer haberi Bordo Mavili cepheden geldi. Fransa Ligue 1’de mücadele eden Lille’in kadrosunda yer alan Yusuf Yazıcı ile alakalı flaş gelişmeler gündemde çok konuşuldu.

Lille’in teknik direktörünü değiştirmesinden sonra 24 yaşındaki genç yeteneğin de performansında düşüş meydana geldi. Milli futbolcumuz ile alakalı Trabzonspor’a geri mi dönecek soruları ortaya çıkarken Avrupa’dan başka takımların da Yusuf Yazıcı’yı istediği öğrenildi. İşte Karadeniz devi ve Yusuf Yazıcı arasındaki soru işaretlerinin yanıtları…

Lille Sözleşmesi 2024’te Bitiyor

Yusuf Yazıcı, 6 Ağustos 2019 tarihinde Trabzonspor’dan LOSC Lille’e 13 milyon Euro transfer ücreti ve 17,50 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında gitmişti. Bordo Mavili altyapıda yetişen milli sporcumuzun Fransız ekibi ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. 1,83 metre boyundaki genç yetenek, 10 numara mevkiinde son derece başarılı ve aynı zamanda merkez orta sahası ile forvet arkasında da oynayabilmesi büyük avantaj.

Milli futbolcumuz, 1 Temmuz 2012 öncesinde Trabzonspor altyapısında forma giydi ve daha sonra 2019’a kadar Karadeniz devinde oynadı. 1,83 metre boyundaki sporcu Fransız takımlarından LOSC Lille’de meydana gelen hoca değişikliğinin ardından yeşil sahadaki performansını artık koruyamıyor. İvmedeki bu düşüşün ardından Yusuf Yazıcı’nın diğer takımlardan gelecek teklifleri değerlendireceği iddiası Fransız basınında çok konuşuldu.

Yusuf Yazıcı Değerini Arttıramadı

Fransız basınında çıkan haberde Lille’in eski çalıştırıcısı Christophe Galtier ile Avrupa Ligi’nde yüksek başarıyı yakalayan Yusuf Yazıcı’nın yeni teknik direktör Jocelyn Gourvennec ile birlikte etkinliğini kaybettiği yer aldı. Milli sporcunun değerini ve verimini arttıramadığına işaret eden Fransız basını, 24 yaşındaki genç yeteneğin eski takımı Trabzonspor’a dönme ihtimalini de göz önünde bulundurdu.

Yusuf Yazıcı, LOSC Lille ile birlikte 2021 – 2022 sezonunda 13 resmi müsabakanın 12 tanesinde yeşil sahada ter döktü. Ancak 10 numara oyuncusu sadece 2 karşılaşmada ilk 11 kadrosunda yer alabildi. Milli sporcumuz katıldığı maçlarda 1 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturur iken 1 kez de asist üreterek Fransız ekibine katkı sağladı.