Pellegrini Trabzonspor’un Hedefinde

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda verilen milli araya 18 puan ile ikinci olarak giren Bordo Mavili ekip, transfer dönemi için hazırlıklara başladı. Şampiyon konumundaki Fenerbahçe ile arasında yalnızca 1 puan fark bulunan Trabzonspor, ocak ayında kadrosuna yetenekli bir sol bek transfer etmeyi istiyor.

Fırtına ekibinden İsmail Köybaşı yeşil sahada amaçlanan performansın altında kalıyor, Trondsen ise sık aralıklar ile sakatlık geçirerek kadrodan uzak kalıyor. Bu nedenle Karadeniz devinin teknik direktörü Abdullah Avcı, genç ve yetenekli bir sol bek istiyor.

Trabzonspor’un radarına giren isim 22 yaşındaki savunma oyuncusu Pellegrini oldu. Fırtına, Juventus’a kiralama teklifi sunacak. İşte Bordo Mavili kulübün transfer gündemine dair merak edilenler…

Karadeniz devi, ocak ayında kadroya dahil edeceği oyuncular için şimdiden kolları sıvadı. Kadroyu güçlendirecek bir sol bek oyuncusu için araştırmalar başladı. Juventus’ta forma giyen İtalyan sporcu Pellegrini’yi kiralamak isteyen Trabzonspor, yeşil sahada kuvvetli bir ekip kurmayı hedefliyor.

Sol Bek Arayışları Başladı

TURIN, ITALY – AUGUST 07: Juventus player Luca Pellegrini during a training session with Novara at JTC on August 07, 2019 in Turin, Italy. (Photo by Daniele Badolato – Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Fırtına, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun ilk 8 haftasında şimdiye kadarki en iyi performanslarından birini sergileyerek totalde 18 puana ulaştı. Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kanarya’nın ardından 1 puan fark ile 2. sırada konumlanan Trabzonspor, mücadelelerde sol bek sıkıntısı çekiyor.

Bordo Mavili oyunculardan Trondsen’in sürekli olarak sakatlıklar geçirmesi ve İsmail Köybaşı’nın hedeflendiği kadar iyi performans göstermemesinin ardından Karadeniz devinde gözler Juventus kadrosunda yer alan Pellegrini’ye çevrildi.

TFF Yabancı Oyuncu Sınırlaması…

Türkiye Futbol Federasyonu, 2021 – 2022 sezonu için yabancı oyuncu sınırlamasını devreye soktu. Bu nedenden dolayı Trabzonspor kadrosundaki 13 yabancı yıldıza ek olarak yalnızca 97 sonrasında doğan 1 oyuncuyu dahil edebilir. Trabzonspor, sezon başında da transfer gündemine aldığı İrakli Azarovi ve Luca Pellegrini için takipte.

Bordo Mavili yöneticiler, ocak ayında İtalyan sol bek için Juventus ile görüşmeyi planlıyor. 22 yaşındaki genç yetenek için kiralama teklifi sunulacak. 2019’dan beri Juventus’ta forma giyen 1999 doğumlu sporcunun güncel piyasa değeri yaklaşık olarak 9 milyon Euro. Trabzonspor, oyuncu transferinde kararlı.